Šajās brīvdienās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz daudzveidīgu vasaras noslēgumu Latgalē, koncertzālē GORS Rēzeknē – karstā un krāsainā festivālā “LNSO vasarnīca 2019”! „Ir trīs koncerti – piektdien sestdien un svētdien, un koncertu un pasākumu klāsts ir ļoti plašs,” stāsta koncertzāles pārstāve Ilona Rupaine. Festivāla programmā – skaisti vakara koncerti lielajiem klausītājiem un aizraujoši dienas pasākumi bērniem un ģimenēm. „Gan meža ekspedīcija sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži”, gan ir ritma spēles ar sitaminstrumentu ansambli „Perpetuum ritmico”, gan muzikāla rīta rosme svētdienas rītā, gan teatralizēts koncerts mazuļiem. Interesanti, ka festivālā ir daudz pirmatskaņojumu un pirmizrāžu un muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju” ir viena no tām. Piektdien septiņos vakarā komponistiem klātesot būs Vasarnīcas atklāšanas koncerts „Jānis Ivanovs un jaunie. Tā ir mūsdienīga, laikmetīga un konceptuāla mūzika. Savukārt sestdienas koncertā būs gan jaunais, gan klasiskais.” Festivāla noslēgumā – LNSO un Latvijas Radio bigbenda saspēle krāsainā un intensīvā simfodžeza repertuārā. „Līdz ar to, tiem, kas ienāks GORĀ dienas laikā varēs iziet tikai pusnaktī. Te būs, ko darīt.”

Būs ko darīt arī Balvos. Šarmantās mazpilsētiņas muižā, no kuras logiem paveras pasakains skats uz balvu ezeru gan sestdien, gan svētdien izskanēs 20.kamermūzikas festivāls, turpina Balvu Kultūras un atpūtas centra pārstāve Ilga Oplucāne: „Festivāla ieskaņas koncerts būs ar izcilo Andreju Osokinu, viņš dalīsies pārdomās, kā ir attīstījusies latviešu un amerikāņu klaviermūzika. Būs ne tikai muzicēšana, bet arī viņa stāstījums.” Ilga atzīst, ka arī pārējie koncerti būs tikpat mākslinieciski izsmalcināti un muzikāli piepildīti.  

Bet sportisku aktivitāšu cienītāji sestdien plkst.14.00 aicināti toties uz Rēzeknes novada Vērēmu pagasta “Sarkaņkalnu”, kur norisināsies pirmais Sarkaņkalna ezeru skrējiens un kārtīga Buļbu balle. „Buļbu balle mums ir aizgūta no pasaules Pasta party,” teic pasākuma organizators Arnis Krancāns, „piedalīsies latgaliešu jaunā rokgrupa „Žvūgzdyni”, džeza ansamblis Denisa Smirnova vadībā un balli noslēgsim ar dančiem folkloras kopas “Vīteri” vadībā.” Un sestdien divos dienā sāksies bērnu skrējiens, kam sekos tautas skrējiens un jau pieminētā Buļbu balle.