Ja šajās brīvdienās piestājiet Latgales kultūras ceplī – koncertzālē GORS Rēzeknē, kura savu demit gadi svin ar īpašu koncertu sēriju “10 kā 1”.

“10 ir paskrējuši kā viens, lai gan apskatot viena gada ietvarus reizēm pašiem liekas dīvaini, ka viena gada laikā notiek tik daudz,” koncertzāles Mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine stāsta, ka viens no Latgales vēstniecības GORS 10 gadu jubilejas sērijas krāšņākajiem akordiem izskanēs sestdien koncertprogrammā “Saldi rūgti mūžīgais” “Viens no mūsu jubilejas centrālajiem notikumiem, kad mēs rādam zāles īsto pielietojumu – simfoniskais orķestris, koris. Būs “lielās formas darbi”Pulenka “Gloria” kā slavinājums Dievam, un otrajā daļā būs Šostakoviča 15. simfonija.” Un Šostakoviča pēdējie akordi pāries īpašā jaundarbā: “Edgars Mākens uzrakstījis speciālu darbu pūtēju ansamblim, akardeonam un balsij. Šis darbs saucās “Gora dzīsmis”, tas ir no vairākām daļām sastāvošs darbs, ko mēs klausīsimies ārpus zāles.”

Tātad Latgales GORS uz jubilejas pasākumu aicina sestdien sešos vakarā, bet jau svētdien no agra rīta tiks atzīmēta vietējā un plašākā apkārtnē tik iecienītā Viļānu tirgus 30 gadu jubileja. Viļānu ielu tirdzniecības administratore Ērika Jermanova norāda, ka  - 1993.gadā aizsāktā tirgus tradīcija ir kļuvusi par neatņemamu mazpilsētas būtību: “Cilvēki ir pieraduši un 30 gadi ir gana daudz, lai to iedibinātu kā tradīciju, kā ieradumu un to var nodot tālāk paaudzēm. Viļānu tirgus ir pieejams visiem gan cenu, gan sortimenta ziņā un katrs sev atradīs ko skaistu, garšīgu, smaržīgu. Arī preču sortiments ir ļoti dažāds, un īpaši maija tirgus, šī ziedu upe, šī ieliņa ar stādiem ziediem. Būs skaisti.” un šo svētdien Viļānu tirgus andelēs varēs ne vien satikt sen neredzētus paziņas, ko iegādāties, bet varēs piedalīties arī dažādās tirgus lustēs.

Savukārt svētdienas agrā pēcpusdienā ir vērts ieplānot braucienu uz Balviem, kur notiks Latvijā vēl nebijis pasākums – “Vienlaikus pa Balvu ielām pārvietosies ap 20 zirgi – 12 pajūgu ekipāžas, trīs divjūgi ar karietēm un vēl divjūgs būs ar poniju,” uz  dažādu šķirņu “Zirgu pārādi” Balvos aicina viena no pasākuma organizatorēm Larisa Klitončika, “darba ratus vilks liels vezumnieks, būs autentiska droška ar kādām kādreiz brauca mūsu zemnieki, būs jātnieki, būs rikšotāji visā ekipējumā, kādi viņi skrien hipodromos. Šķirnes arī būs ļoti dažādas -varēs redzēt Latvijas braucamā tipa zirgus, tinkerus, frīzus, dažādi poniji un amerikas rikšotāji.” Un, kā norāda Larisa, pasākuma savām acīm varēs pārliecināties par šo majestātisko dzīvnieku skaistumu un izmantošanas daudzveidību.