Šajās brīvdienās Rēzekne kļuvusi par teātra citadeli, te notiek 11. Starptautiskais teātra festivāls „Soli pa solim”, kuram šogad, kā norāda festivāla organizatore, Rēzeknes tautas teātra režisore Māra Zaļaiskalns, ir īpaša vērtība: „Starptautiskais teātra festivāls, kuram ir pieslēdzies „Gada izrādes 2019” fināls. Teātri ir ļoti ieinteresēti, skatītājs no visas Latvijas grib būt klāt, jo parasti fināls ir bijis Rīgā Dailes teātrī, bet sakarā ar situāciju viņš ir pie mums.”  Festivāla laikā skatītājiem būs iespēja iepazīt 10 dažāda žanra izrādes, „istabas teātris, lielās formas izrādes, komēdijas, groteski un melnā komēdija, autori un teātri, kam ir skatījums uz notikumiem. Manuprāt ir ļoti interesanti teātri no visas Latvijas.”

Bet svētdienas rītā, ja vēl nav sagādāti rudens labumi, tad noteikti iegriezieties vienā no vecākajām un šarmantākajām Rēzeknes ielām – Latgales ielā, kur svētdien no desmitiem notiks tradicionālais Miķeļdienas gadatirgus., „Tirgus ir satikšanās vieta, bet, lai tirgošanās būtu jestrāka, būs arī ielu koncerti „Buļbys ar suoli”,”  aicinot kartupeļiem piešaut sāli teic Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra pārstāve Maija Upeniece. „Uzstāsies mūsu pašu vietējie pašdarbības kolektīvi, tradicionāli pūšamo instrumentu orķestris, bet cikos un kur, tas būs pārsteigums, jo ir jāievēro distance, un, lai nepulcinātu lielus pūļus, mazajiem pulciņiem dažādos ielas stūros atskanēs muzikāls pārsteigums. Sāls šķipsniņa katram pašam jāpaņem līdzi, gan tiešā nozīmē,lai kartupeļi būtu garšīgāki, gan visās pārējās nozīmē, lai iepirkšanās būtu labāka, lai pacietība lielāka.”

Bet, ja gribās izbaudīt latgaliešu laikmetīgo mūziku un pilnu emociju gammu, tad sestdien vakarā jādodas Daugavpils virzienā. Mūzikas klubā „Artilērijas Pagrabi” notiks latgaliešu pop roka grupas „Dabasu Durovys” piektā albuma „Perimetrs” prezentācijas pasākums, turpina grupas līderis Arnis Slobožaņins „Varēs dzirdēt gan vecas, gan jaunas dziesmas, būs arī pārsteigums – pūtēji –  kas dziesmu „Reits” padarīs himnisku. Un arī pats albums, vismaz puse no tā, būs pavisam citāds, atšķirīgs, jo to aranžēja cits cilvēks. Citādā skanējumā, jo mēs nestāvam uz vietas un nekur nepazūdam.”

Dziesmas jaunajā albumā būs gan latviešu literārajā, gan latgaliešu valodā, un pats albums tiks izdots kādā īpašā vinila platē.