Šajās brīvdienās Rēzekne kļūst pat teātra citadeli, no piektdienas līdz pat svētdienai norisinās 12. starptautiskais teātra festivāls “Soli pa solim”. Rēzeknes Tautas teātra pārstāve Maija Upeniece aicina skatītājus soli pa solim iedziļināties teātra mākslā, un piedzīvot dažādu valstu, valodu un emociju izpausmes: “Šoreiz viesos seši Latvijas kolektīvi un četri ārzemju kolektīvi. Tātad mākslu sintēze cauri visām izrādēm vīsies. Šogad divas pantomīmas ir, ko gribas akcentēt, gan no Rīgas, gan Klaipēdas. Teātri piedāvā gan drāmas, gan komēdijas sižetus, un savijas šīs dažādās emocijas, ko katrs skatītājs var caur sevi projecēt un ieraudzīt tās nianses, kas katram ir svarīgas tai brīdī.”

Piektdien festivālu atklās vīru koris “Graidi” ar koncertizrādi “Dzeivis graidi”. “Koncertertizrādē piedalās koris “Graidi” un vietējais dzejnieks Raibīs jeb Oskars Orlovs ar viņa tekstiem ar mūsu pašu komponistes Ilonas Rupaines mūziku. Kolorīta solīga, reizē arī ar skaudru pieskaņu kādos mirkļos, bet tieši festivāla atklāšanas brīdim atbilstoša izrāde.”

Kolorīti un sulīgi solās būt arī vecākajā latgaliešu mīlestības dzejas un dziesmu festivālā “Upītes Uobeļduorzs” Balvu novada Upītē:

“Šogad piedalīsies deviņi dzejnieki un desmit muzikālas apvienības, piemēram “Pirmais kurss” tie šogad būs īpašie viesi. Būs vietējas grupas kā folkloras kopa “Upīte”, “Unknown artist”, “Kei-Rei”, “Latgalīšu reps”, “Bulta” un Vincents Kūkojs,”.

Nemainīgi rudenī, jau 21. reizi aicinot uz pašu pierobežu, teic viena no festivāla organizatorēm Kate Slišāne, starp dzeiniekiem īpaši uzverot stiprā dzimuma pārstāvju piedalīšanos, “kas sen nebija bijis “Upītes Uobeļduorzā” kā Valentīns Lukaševičs un Juons Ryučāns. ”  Vēl bez zelta spieģļu estrādes, kur šogad norisināsies pasākums, Kate kā tādu festivāla odziņu min pasākumu vadītāju: “”Upītes Uobeļduorzu” pirmoreiz vadīs sieviete un tā būs Evika Muizniece. Viņa pati ir interesanta personība un viss pasākums būs pārsteigumiem bagāts un vadīs interesantākā veidā, kopā ar muzikālo pavadījumu. Būs jaudīgi.”

Savukārt Daugavpilī sestdien jau no astoņiem vakarā norisinās jau par tradīciju kļuvušie Rīgas ielas svētki, šogad kā krāsaina sajūtu pastaiga ar vēstures piesitienu, stāsta Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Diāna Soldāne “Un tā būs tiešām emociju un sajūtu pastaiga, kad ikviens visā Rīgas ielas garumā var atrast sev ko interesējošu un sev nezināmu, jo šoreiz mēs gribam pastāstīt par Daugavpils vēsturi, par Daugavpils dažādu apkaimju vēsturi, par to cik unikālas vietas ir Daugavas abos krastos.” Un Daugava apvieno Daugavpils sēlisko un latgalisko piederību vēsturei “Būs lieliska iespēja atcerēties, ka Daugavpils Liginišķu mototrase reiz bija labākā Baltijā, savukārt Kalkūnos tapa slavenie sarkanie ķieģeļi, kuri izmantoti Daugavpils būvniecībā. Grīva tagad ietilpst Sēlijas vēsturiskajā zemē, bet reiz bija Kurzemes hercogistē.”