Šīs brīvdienas Latgalē solās būt īpaši interesantas. Rugājos ar četru sugu koku palīdzību veicina sievišķos gribēšanu un vīrišķo varēšanu, kas lieti varētu noderēt gan pēc Lūznavas muižā iecerētā romantiskā vakara, gan pēc Balvu „Motociklu vasaras”.

Latgales jūgendstila pērle Lūznavas muiža sestdien  aicina uz citādāku saulrieta baudīšanu: „Nakts koncerts, kurā skanēs senī instrumenti , kurus īskandysnuos 2017.goda  Leluos muzykys bolvys laureātis Ieva Saliete un Maija Kļaviņa” stāsta Lūznavas muižas pārstāve Inga Drele, uzburot vēlā baroka mūzikas valdzinājumu, kur pasaulē klusākais taustiņinstruments  klavihords un traversflauta saplūst ar dabas skaņām.

Savukārt ieklausīties un izjust cita veida mūziku – motora rūkoņu, lielceļa akmeņu švirkstoņu un pamatīgu brīvības garu aicina Balvi. Te  sestdien  norisināsies jau par patstāvīgu tradīciju kļuvušais pasākums „Motociklu vasara”. „Pēc cilvēku atsauksmēm tas ir lielākais moču  pasākums Latgalē, to ir atzinuši daudzi. Piedalās vairāk nekā 500 motocikli, ” par gada gaidītāko pasākumu Balvos teic tā organizators, motokluba „Spieķi vējā” prezidents Andis Grāvītis. Parādes brauciens pa Balvu ielām sāksies plkst.17.00, kas noslēgsies  Balvu ezera krastā ar vietējo grupu un viesmākslinieku piedalīšanos.

Savukārt pēc jestra pasākuma enerģētisko līdzsvaru ir iespēja atgūt Balviem kaimiņos - Rugāju novada sirdī esošajā koka gudrību darbnīcā „Ite ir alternatīva, kur jimt enerģeju – mežs i kūki. Stuostu vysu par kūkim, par jūs lobajom īpašeibom,” izrādot savu koka namiņu teic saimnieks Juris Bleiders, kura darbnīcā ir arī kāds īpašs erotiskās tieksmes veicinošs krēsls  „Tys krāslys ir, styprynuotu sīvišķū tīksmi i styprynuotu veirišķū spāku. Četru koku spēks ir – vīksna, ozols, bērzs un osis. Te vēļ cīmeņim ceļa kuoju īleju, tī meža šalkas.”