Šonedēļ aicinām uz Latgales vidieni, uz Preiļiem ”Piepildīti ar brīnišķīgām emocijām, piepildīti ar piedzīvojumiem ar satikšanās prieku un to visu apvīs bezgalīga mīlestība, jo svinēsim Preiļiem 95!”, ieintriģēja Preiļu novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Ilga Pokšāne? Tad trīs dienu garumā, sākot ar piektdienu, kad norisināsies opermūzikas svētki un kādas īpaša objekta atklāšana, var pazust Preiļos.

“Pie zirgu satļļiem Preiļu parkā norisināsies muižas staļļu jauizveidoto ozolkoka zirga galvu skulpturālo atvaidojumu atklāšana. Un vakarpusē no plkst.22 gaismas un specefektu šovs, kad Preiļu pils izgaismosies neredzētos toņos. Kā arī Preiļu pils pirmā stāva zālē visu svētku laiku būs iespēja apmeklēt Preiļu vēstures un lietišķās mākslas iztādi Parks un pils gleznās.”

Un sestdien pilsētu modinās dažādi spēkrati, bet jau pusdienlaikā: “Kursēs pa Preiļu pilsētu jubilejas vilcieniņš, kur būs iespēja iepazīt Preiļus un atklāt atkal no jauna, un parkā būs iespēja doties romantisko gaismu laivu izbraucienos. Arī ja nevisinās laivās ir ļoti brīnišķīga atmosfēra – nolūkoties no romantiskās Ievas un Ādama saliņas uz šiem izbraucieniem un baudīt.” Un baudīt arī svētku koncertprogrammu.

Sestdien Balvu novadā, Kubulu pagastā un Balvu pilsētā, pirmo reizi norisināsies festivāls “Automuzons 2023” “Autolietu un mūzikas savienojums,” lakoniski raksturo viens no pasākuma organizatoriem Māris Lāpāns “Dienas pirmajā pusē notiek ar auto dažādām aktivitātēm saistītas kā auto parāde, pēc tam pārvietojamies uz Kubulu pagastu, kur drifts dragreiss – elpu aizraujošas nodarbes. Protams arī riepus svilināšana, lai kārtīgi rozā dūmi sagriežas.”

Festivāls noteikti ir orientēts uz auto fanu virzienu, taču vēl viens tā mērķis ir ieinteresēt un piesaistīt tieši jauniešu auditoriju. Un nakts enerģiju Balvu pilsētas parkā iegriezīs: “Daudz daudz mūzikas, bet gribējās, lai šī mūzikas ir enerģiska – gan autolietas ir enerģiskas, gan mūzikai jābūt tādai. Šoreiz iztiksim bez lēnām džeza noskaņām lēnai fona funkcijas vietā, bet vairāk uz kārtīgu hiphopu, rokpūziku, popmūziku.”

Bet pēc veselīgiem labumiem tikai uz Daugavpili “Sanēt kopā Andreja Pumpura skvērā 19. augustā Medus un ķiploku svētkos,” būt kopīgā ģimeniskā bišus tropā aicina Vienības nama pārstāve Inese Ivulāne-Mežale. Protams, ka būs medus, biškopības produktu, ķiploku un to izstrādājumu tirdziņš un degustācijas, kā arī radoša darbošanās. “Un tam visam pāri kā tāds medus sīrups būs muzikālā prgramma. Mūs iepriecinās ar jautrām runām uz dziesmām brāļi Jarāni un noslēgumā “Baltie Lāči” ar programmu ”Čiploku brandža” ar ļoti atbilstošu nosaukumu mūsu “Medus un ķiploku svētkiem”. Apsolām, ka tas būs jautri, interesanti, vērtīgi un veselīgi.”