Ir sācies pavasaris ar jaunu tūrisma sezonu un tieši šis ir piemērotākais laiks, lai jūs aicinātu brīvdienas pavadīt Latgalē.  Un, ja jūsu ceļi ved uz Daugavpils pusi, tad piestājiet pasaulē pēdējā bastionu tipa cietoksnī – Daugavpils cietoksnī, kur ērti izvietojies Marka Rotko mākslas centrs ar tā pagalmā esošu īpašu antistresa sienu.

“Tā ir mūsu izlādes-uzlādes siena, kur katrs var atnest sen ieplīsušās vai vienkārši kaitinošās krūzes,” jaunā mākslas objekta funkcijas uzskatāmi demonstrē Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvis Aivars Baranovskis.

Izdauzām visas tās emocijas, kas sakrājušās šajā nenoteiktības pilnajā laikā. Dauza vasarnīcās ieplīsušās keramikas krūzītes, šķīvjus, bļodas. Traukus, kas ir apnikuši un kaitinoši.

Ar šo mākslas akciju Rotko centrs ieskandina gan savu astoto dzimšanas dienu, gan vasarā gaidāmo Latvijas Keramikas biennāli.  

“Un uz šo brīdi ir redzamas izlādes-uzlādes pēdas gan trauku formā, gan pati siena ir izjutusi spēku ar kuru cilvēki ir triekuši savas emocijas,” tā Aivars Baranovskis.

Un, kad ar visu emociju spēku pret sienu Marka Rotko mākslas centra pagalmā ir saplēsti līdzpaņemtie keramikas trauki, aicinām doties uz pašu pilsētas centru, kur norisinās ikgadējās Mākslas dienas.

“Māksla spītējot visam iziet Daugavpils ielās, iziet Daugavpils skatlogos, stendos, mēģina satikt savu skatītāju. Daugavpils dizaina un mākslas skolas “Saules skola” logos, tāda pati no ārienes skatāma izstāde ir pie Vienības nama afišu stenda. Tādu pašu ārā skatāmu izstādi ir sarīkojis Māla mākslas centrs un stiklotās galerijas logos apskatāma izstāde “10x4”, kurā izstādīti TLMS “Latgale” darbi, jo šis ir studijas jubilejas gads un šis ir tāds jubilejas sveiciens apmeklētājiem,” stāsta Daugavpils pilsētas dome Kultūras pārvaldes pārstāve Vita Viļevko.

Kad gūts dažādu iespaidu spektrs, var nodoties mierīgai pastaigai pa gleznaino Dinaburgas pils taku Daugavpils novada Naujenes pagastā.

 “Taka piedāvā lielisku iespēju iejusties bruņinieku vidē. Dinaburgas taka atrodas Daugavas labajā krastā un patiešām sajūsminās dabas ainavu cienītājus. Šī taka sākotnēji ved lejā un pēc strauja kāpuma uzved stāvajā Daugavas krastā, kur gravu ieskauts paceļas ap 25 metriem augstais Naujenes Vecpils pilskalns, kas tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu. Saglabājušās pilsdrupas, kur izveidots unikāls Dinaburgas pils makets. Un atpakaļ ceļā šķērsojot tiltiņu, nonāksiet līdz bijušās Vecpils kapsētas vietai. Šī taka ir vienu kilometru gara,” aicina Daugavpils novada tūrisma organizatore Inna Bebre.