Lai jūsu ceļi šodien ved uz Latgali! Jo otrā lielākā Latvijas pilsēta – Daugavpils - trīs dienu garumā, ar dažādām norisēm un koncertiem, svin savu 749. dzimšanas dienu. “Svētkus radām mēs visi kopā, ne tikai pašvaldības iestādes, bet arī iedzīvotāji. Uz četrām skatuvēm uzstāsies apmēram 200 kolektīvi gan no Daugavpils, gan citām pilsētām,” stāsta Vienības nama vadītāja, Daugavpils pilsētas svētku viena no organizatorēm Diāna Soldāne. Un svētki Daugavpilī sākas jau piektdien “Vienības laukumā tie ir divi koncerti, šogad tie ir “Raxtu raxti” un “daGamba” un sāks darboties arī pārējās skatuves. Pumpura skvērs būs šogad parka, mūzikas vieta, kur cilvēki varēs baudīt mūziku un ēdienu, savukārt Dubrovina parks ir Ģimenes parks, jo vairāk koncentrētas tās aktivitātes, kurās piedalīsies bērni, vai būs domātas bērniem.
Bet sestdien pēc daugavpiliešu iemīļotā, vairāku tūkstošu dalībnieku atraktīvā svētku gājiena, Vienības laukumā gaidāms arī īpašs koncerts:
“Kuru sagatavo Vienības nama Latviešu un latgaliešu centra orķestri un bērnu studija “Pērlītes”, kopā ar dažādiem zināmiem solistiem. Sestdienas dienā viesmākslinieki ir “A-Eiropa” un ukraiņu dziedātāja Loboda.”
Savukārt svētdien Daugavpilī norisināsies jauniešu sporta festivāls, un valdīs vēsturiskas noskaņas Daugavpils cietoksnī , kā piemēram Vārtu atvēršanas ceramonija un krāmu tirdziņš.
Bet Rotko muzejā piektdien četros atklāta vasaras izstāžu sezona. Kā stāsta muzeja Mākslas departamenta speciāliste Inita Paegle, tās piedāvājumā ir mākslinieku darbi no Latvijas, Lielbritānijas un Ķīnas: “Lielbritānijas gleznotājas, tēlnieces un grafiķes Karinas Lambrehtas (Karin Lambrecht) izstāde “Dvēseles gadalaiki” sabalsojas ar pašmāju izstādi “Laika dimensijas”, kuras autore Inese Brants ir viena no Latvijas ievērojamākajām porcelāna meistarēm. Savukārt Latvijas mākslinieku grupas izstādē “Ak, figūra, ar ko tu vakardien draudzējies?” skatāma 21 mākslinieka darbs. Un vēl viena ļoti spolgta izstāde – Ķīnas vadošais abstrakcionists Taņ Pins (Tan Ping). Rotko muzejā būs četras, spilgtas, baudāmas izstādes.”
Savukārt Krāslavas novada Andrupenes lauku sētā setdien jau no desmitiem rītā pirmā Amatnieku talka, kur varēs piedzīvot arhaisko akmens alus darīšanu brīvā dabā, kas kā norāda muzeja novadpētniece Evija Maļkeviča-Grundele, varētu būt pat gadu tūkstoti sena, kad alus darīšanas procesā tiek izmantoti nokaitēti akmeņi. “Akmens alus gatavošanas paņēmiens varētu būt pat tūkstoti gadus sens. Akmeņi tiek karsēti ugunskurā vairākas stundas. Un tad, kad viņi ir karsti un sarkanīgi, akmeņus apber ar rudzu miltiem, tas tiek darīts gan lai alum būtu skaista krāsa un tiktu uzturēta vajadzīgā temperatūra. Tad akmeņus met gatavajā misā, tur viss burbuļo un gatavojas un tad var tecināt pirmo misu.” Bet jau pusdienlaikā Andrupenē no lielā podnieku cepļa tiks celti laukā vēl kūpošie melnās keramikas trauki: “Plkst.13 atvērsim cepli. Redzēsim, kas tur iekšā. Ja tomēr alus nav pie sirds, tad vīrs varēs darīt alu, sieva varēs apskatīt kādi podi sanākuši, un bērniem ar būs ko pasākt.”
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X