Aicinām doties Latgales apceļošanas akcijā “Daugava vieno”, iepazīstot Daugavpils, Krāslavas un Daugavpils novadu skaistākās vietas un labākos cilvēkus, sajūtot šarmanto pilsētu gaisotni un baudot neatvairāmo dabas parka "Daugavas loki" dabu.

“Akcijas laikā var ne tikai lieliski pavadīt laiku, baudot plašo tūrisma piedāvājumu klāstu, bet arī iegūt vērtīgas balvas. Lai piedalītos akcijā dalībniekiem jāsaņem “Tūrista pase”, ko drukātā veidā var saņemt Daugavpils un Krāslavas TIC, ir pieejama arī digitālā versija," stāsta Daugavpils novada tūrisma organizatore Inna Bebre.

Apmeklējot vismaz 15 no kopumā vairāk kā 20 objektiem, un baudot Latgales sirsnību un šarmu, "Tūrista pasē" tiks uzspiests zīmodziņš. Un pirmo zīmodziņu var saņemt apmeklējot Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksu, aplūkojot kādu elpu aizraujošu kolekciju. “Ir ļoti unikālas lelles, piemēram, mūķenes, vai briļļaino lellīšu kolekcija,” rādot Olgas Gribules ekskluzīvo porcelāna leļļu kolekciju, stāsta  tūrisma speciāliste Inga Pudnika: “Te ir 1500 lelles, iespējams vairāk, jo kolekcija visu laiku mainās. No trim centimetriem līdz pat pusotram metram tās lielās skaistās lelles, un manuprāt, ļoti liela vērtība ir mājiņas. ”

Un, ja vēl ir spēks vēl vienam ne gluži muzeja, bet vienīgās moto un metāla mākslas galerijas Latvijā apmeklējumam, tad jādodas uz Preiļiem, kur atrodas Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija.

“Mums tāds formāts, ir dizaina objekti, filozofiskas skulptūras, kuros ir stāsts par manu skatu uz pasauli, un ir dizaina priekšmeti, mēbeles, un protams motocikli,”  stāsta galerijas saimnieks Aleksandrs Nestejruks. Galerijas interjers un eksponāti ir radīti no nogurušām auto un moto detaļām Aleksandra individuālajā stilā. “Šeit visas detaļas no plakana metāla, no trubām sataisītas, pirmajā mocī ieguldīti divi gadi darba. Tad man no vectēva palika Iž jupiter un es pārbūvēju tādu elegantu, baltu blakusvāģa motociklu,” acīm dzirkstot Aleksandrs izrāda pašu rokām veidotu motociklu un netālu esošo vērša skulptūru. “Šeit mēs redzam vērsi un te šujmašīnas, no kurām sākās visa skulptūra, kad ieraudzīju, ka būs skaisti ragi un pēc tam visu pārējo meklēju un veidoju, ja nepatīk – nogriezīšu, un veidošu atkal, līdz viss būs harmoniski. Kas nesaprot mākslu viņš redz motociklus, kam nav saprotams, kas ir motocikls, viņš redz mākslu, kam nav tas saprotams, pie mums ir unikālas mēbeles, kam tās būs saprotamas! Mēs cenšamies, lai pie mums būtu interesanti, moderni, stilīgi!”