Sestdien Daugavpils cietoksnis svin savu 210. ugunskristību gadadienu. Šoreiz ne ar tradicionālajām rekonstrukcijas klubu kaujām par to kā franču Lielās armijas karaspēka karavīri sāka uzbrukumu Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnim, un pat ne ar lielgabalu šāvieniem. Šogad šāvienu troksni aizstāj mūzika.

“Ņemot vērā pašreizējo situāciju pasaulē, karot mēs negribam, jo kara pietiek tāpat. Cietokšņa sienās skanēs smagais metāls, kas varbūt ir līdzvērtīgs šāvieniem, lādiņiem un sprādzieniem. Plkst.18.00 Cietoksnī Rotko centra pagalmā būs smagā metāla rokkoncerts uzstāsies piecas grupas, gan no Lietuvas, Rīgas un daugavpilieši Varang Nord,” stāsta Cietokšņa pārvaldnieka vietnieks Jānis Ostrovskis.

Un, ja jau esat šajā labdarības festivālā, kura laikā savāktie līdzekļi tiks ziedoti palīdzības sniegšanai karā cietušajiem, aplūkojiet arī turpat Rotko centrā atklāto vasaras izstāžu sezonu.

Sešās ekspozīcijās apvienojušies mākslinieki no Ķīnas, Austrālijas, Norvēģijas, Latvijas, un Lietuvas, kas ir vērienīgākā no Rotko centrā līdz šim skatāmajām Lietuvas keramikas izstādēm.

"Pirmkārt, ir jābrauc un jāskatās Lietuvas laikmetīgās mākslas izstāde, kurā ir gan no dizaina līdz tēlniecībai, gan no mazajiem formātiem līdz lielformātiem. Otrais projekts ir mūsu latviešu keramiķa Rūda Pētersona izstāde "Laipni lūgti manā mīlestības dārzā". Tā ir viegli sirreāla izstāde. Tajā lielākoties izstādītas vāzes, bet tās ir ar fantastisku un tiešām sirreālu gleznojumu. Katrā darbā ir redzamas dziļi filozofiskas pārdomas. Ir jānāk, jāpēta un jādomā līdzi!,"  tā izstādi raksturo kurators Valentīns Petjko.

Šajās brīvdienās aicinām arī izstaigāt viesmīlīgās lapsas ceļus Varakļānos, izgaršot tradicionālos latgaliešu ēdienus, atpūsties koku paēnā baudot mierīgā laika rituma mirkli.

Mājas kafejnīcu dienas ietvaros, Varakļāni aicina apciemot lapsas: “Būs Grāmatu lapsa, būs parka lapsa tupeņos, būs sajūtu lapsa un būs reibinošā lapsa,” stāsta sajūtu lapsas pieradinātāja, Varakļānu rūķu mamma Alīse, aicinot burbulīgos piedzīvojumos divu dienu garumā.

“Sestdienā pirmajā dienā mums būs ar burbuļiem sajūtas, un otrajā dienā papildus burbuļiem būs poētiskā kafejnīca ar Daci Judinu.”

Un vēl šajās brīvdienās baudīt īpašus ēdienus varēs arī Ludzas un Rēzeknes pusē. Ludzā uz gardām pusdienām aicina seši uzņēmēji, turpina Ludzas novada tūrisma organizatore Inga Zagorska:

“Sestdienu iesāksim  ar izcilo mājas restorāna “Dzīles” branču, turpināsim ar “Latgaļu kuknis” senajiem ēdieniem, bet gardus un skanīgus izbraucienus ar plostu piedāvās “Atpūta Ludzā”, bet Līdumniekos gaidīs uz pierobežas pusdienām ar pamatīgu latgaliešu viesmīlību.”

Lai jaudīgas un garšīgas brīvdienas Latgalē!