Šajās brīvdienās Jūsu ceļam jāved uz Latgali, jo tik aktivitātēm, notikumiem un emocijām piesātinātu sestdienu sen nebūsiet baudījuši! Rāznas nacionālais parks Ceļotāju dienas ietvaros, 21 ceļotājiem atvērtā objektā, vedina iepazīt dabu, atklāt mazāk pazīstamas vietas vai ieraudzīt sen zināmo citādām acīm. „Kandžas muzejs, Andrupenes lauku sēta, zivju kūpinātava, Bišu muiža. Jaunpienācēji ir Rāznas priedes ar virvju trasi, ir uzņēmēji, kas visas dienas garumā nodrošinās ēdināšanu, būs iespēja tikties ar Jāni Kupru izmantot viņa copes gida pakalpojumus un apskatīties viņa darinātos Rāznas niedru pludiņus,” atklāj Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Regīna Indriķe.

No Lūznavas muižas līdz Ežezeram – kājām, ar auto, apmeklējot muzejus un lauku saimniecības, piedaloties radošās darbnīcās, izgaršojot, izbaudot un atklājot dabas, kultūrvēstures un ainavu vērtības Rāznas Nacionālajā parkā sestdien, iepriekš piesakoties, aicināts ikviens, bet paši mazākie Latgales apceļotāji kopā ar vecākiem īpaši gaidīti dabas izglītības centrā „Rāzna”.

Un, kad izbaudīts elpu aizraujošais skats no Mākoņkalna un matos noķerts Rāznas vējš ir vērts iegriezties mūzikas piepildītajā Rēzeknē. Rēzeknes instrumentālais ansamblis “Excelsus” iepriecinās ar koncertiem Rēzeknes pagalmos. Un svētdien piecos, kā arī septiņos Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra pārstāve Maija Upeniece aicina doties uz pilsētas Ziemeļu mikrorajonu un sajust muzikālo jūliju Rēzeknē: „Šī ir tā iespēja katram saņemt, katram sajust, atvērt logu, iziet uz balkona un sajust to pārsteigumu. Dzirdēt gan iemīļotos skaņdarbus, ko Excelsus sniedz un dāvā – gan latgaliešu tautas dziesmu popūrijs, gan klasiskā mūzika. Tāpat skanēs jauni skaņdarbi, kuri tapuši šinī pavasarī.” Instrumentālā ansambļa „Excelsus” populārākie hīti svētdienas novakarē katrā pagalmā skanēs apmēram stundu garā koncertā.

Un vasaras vakaru baudīšana Rēzeknē un ļaušanās pilsētai Latgales sirdī ar to nebeidzas – piektdienas un sestdienas vakarā ir unikāla iespēja izbaudīt brīvdabas kino leģendām apvītajā pilskalnā.

„Rēzeknes pilskalns pirmkārt rada šo romantisko noskaņu. Un arī filmas varēs redzēt romantiskas, gan komēdijas, protams, būs arī kriminālkomēdija, tā, lai ir visām gaumēm. Un arī vasaras vakari rosina doties uz kino divatā vai arī lielākās kompānijās,” stāsta  Maija Upeniece. Un, lai baudītu kino, pasākuma organizatori aicina ievērot sociālo distancēšanos un omulīgākai kino baudīšanai paņemt līdzi mīļāko sedziņu un iespējams kādu siltu tējas krūzi.