Ja jūsu ceļi šodien ved uz Latgali, tad piestājiet Preiļos, kur norisināsies 23. Latvijas tautas muzikantu un kapelu saiets un 19. Starptautiskais folkloras festivāls “Rudynōji”“Noteikti šie svētki viens otru papildinās un galu galā tas būs iespaidīgs un ļoti lustīgs un priecīgs notikums,” par lustēm  visas sestdienas garumā stāsta Preiļu novada kultūras un tūrisma pārvalde producents Oskars Bērziņš: “Galu galā jebkurš, kurš apmeklēs šos svētkus varēs izdziedātie pie sen aizmirstām ziņģēm, klausīties dejas virpuļos, valsīšos un kopā sadziedāties folkloras dziesmāsun noteikti, ja kādam nesanāk tikt uz dienas koncertiem, tad varam tikties arī vakarā uz dižkoncertu “Pataļči”.”

“Pataļčos” satiksies 35 folkloras un tautas mūzikas kolektīvi no visiem Latvijas novadiem.“Vai “Pataļči” būs gana lustīgi? Pēc definīcijas “Pataļči” ir pēctalkas svinības. Noteikti apsolām, ka viņas būs tieši tādas, kādos vecos laikos ir piedzīvotas – ar dančiem, dziesmām, noteikti ar alus degustāciju, ar pīrāgiem un plātsmaizēm un pastāstīsim arī gādus atgadījumus no “Pataļčiem”, kas vecos laikos bija.”

Un pie visām lustēm būs arī kāds Preiļos līdz šim nebijis notikums: “Nakts tirgus Preiļos ir pirmo reizi, un varēs iegādāties kaut ko skaistu, kaut ko praktiski lietojamu mājās, kaut ko uz kārā zoba uzliekamu, būtībā tur būs labākie no labākajiem mūsu novada amatniekiem.”

Bet, ja sestdien ir vēlme izkustēties 20 kilometrus garā, izzinošā pārgājienā, tad uz Kārsavas pusi aicina Ludzas novada tūrisma centra pārstāve Inga Zagorska: “Kopā ar muzeoloģi un novadnieci Inetu Zelču Sīmansoni dosimies izzināt dzelzceļa stāstus no Kārsavas stacijas Bozovā līdz kādreizējam Pureņu postenim. Pulcēsimies pārgājienam pretī Kārsavas stacijai plkst.10. Šī ir iespēja ne tikai atklāt sev nezināmas vietas un to vēsturi, bet arī pavadīt savu brīvo laiku veselīgi un iespējams atrast domubiedrus arī nākamajam piedzīvojumam.“

Bet uz Rēzekni svētdien ir vērts aizbraukt uz iespējams reģionā brangāko rudens tirgu: “Kur jau no plkst.10.00 Latgales ielas garumā varēs iegādāties rudens veltes, stādus, amatnieku preces, daudz ko interesantu, krāsainu, garšīgu un visādi citādi baudāmu,” uz daudzsološu tirgotāju piedāvājumu un bagātīgu izklaides programmu aicina Rēzeknes TIC pārstāve Elīna Pastare: “Būs arī dažādas interesantas lietas. Uzstāsies mūsu amatierkolektīvi. Pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” pavadībā notiks gājiens, kur ies tirgus Miķelis un salātu karalis burkāns. Tā ka mēs runāsim par burkāniem, klausīsimies dažādus ticējumus un ir iespēja piedalīties konkursā, ja kādam ir īpašas kulinārās prasmes.”