Ja šajās brīvdienās vēlies izbaudīt latgaliešu sirsnību un siltu kopā būšanu sestdien aicinām apmeklēt Saimes dienu Rēzeknes novada Rogovkā, nometnes “Sūpluok saimē” ietvaros. “Saimes vērtības un spēku stiprināsim Rogovkā 7.augustā no diviem dienā. Vakara gaitā būs iespēja apskatīt nometnes “Sūpluok saimē” veikumu, piedalīties radošās darbnīcās un atvilkt elpu muzikālos pārsteigumos, kur pamatā valdīs humoristiska nots, spēlēs “Jezups i muosys”, Margarita, Sovvaļnīks un Ēriks Zeps. Un noslēgumā Uguns rituāls,” par gaidāmajiem pasākumiem stāsta nometnes pārstāve Evika Muizniece.

 

Un esot Rēzeknes pusē izbaudiet pilsētas svētku pasākumus visdažādākajām gaumēm, kur par piektdienas un sestdienas kulmināciju kļūs vakara koncerts laivās Kovšu ezerā “Saulriets uz ezera”. “Uzstāsies Latvijā populāri mākslinieki, bet skatītājiem ir iespēja rezervēt laivas, SUP dēļus un citus ūdens transportlīdzekļus, no kuriem šo koncertu vērot. Var ierasties arī ar savu transportlīdzekli,” baudīt pilsētas svētkus aicina Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs. Bet katras dienas noslēgumā svētku dalībnieki aicināti meklēt vietu ”tur, kur saulriets ar nakti dejo”. “Būs interaktīva pastaiga pa pilsētas populārākajām pastaigu vietām, kas būs pieejama visus vakarus no piektdienas, līdz sestdienai, sākot ar radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs” pa gājēju promenādi līdz Latgales vēstniecībai GORS, Festivāla parkam un tikko atjaunotajam Surmoņina namam Atbrīvošanas alejā 92 būs skatāmi unikāli strūklaku un gaismas instalāciju objekti. Tā būs brīva pastaiga, kas pieejama ikvienam interesentam.”

 

Savukārt  Latgales Kultūrvēstures muzejā vēl var iespēt apskatīt  porcelāna mākslinieces Marutas Raudes izstādi “Pļuskovas puķes / Pļuskovys pučis”. “Maruta Raude ir mūsu cilvēks, latgaliete,” aicinot aplūkot unikālus, filigrānus porcelāna darbus stāsta  muzeja pārstāve Inese Dundure. “Arī šajā vitrīnā ir unikāli kausiņi, kas veidoti puķu formā, ūdensrožu veidā, bet vēl senāki darbi ir šeit, sešas tējkannas, tas ir darbs, kas pārsteidz ar to, cik smalki un filigrāni ir apgleznotas šīs tējkannas un te mēs ļoti daudz piemēru redzam, kas ir ne tikai apgleznoti, bet arī speciāli veidoti kā šķīvji, kausi, podi.”

 

Bet aktīvās atpūtas cienītājiem sestdien ir iespēja piedalīties autorallijā. Plkst.14.00 ir paredzēts starts no Preiļu pilsētas un maršruts vedīs cauri visai jaunizveidotā Preiļu novada teritorijai. “Tālāk jūs varēsiet doties galvu reibinošā, aizraujošā ceļojumā. Kontrolpunktos jūs sagaidīs brīnišķīga atmosfēra, atraktīvi uzdevumi un protams pārsteigumi. Svētku noslēgums Riebiņu parka stadionā, kur būs iespēja baudīt autorkoncertu ar grupu Oranžās  brīvdienas,” piedalīties piedzīvojumā bagātā pasākumā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem, aicina Riebiņu kultūras centra vadītāja Ilga Pokšāne.