Brīvdienās ieplānojiet doties Latgales dabā, un sestdienas rītā apmeklēt iespējams vienu no Latvijas skaistākajiem nacionālajiem parkiem – Rāznas Nacionālo parku,“Kad mēs visus aicināsim izziņas pasākumā kā arī pārgājienā “Zīdītājiem pa pēdām Rāznas nacionālajā parkā”,” doties dabā aicina Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas pārstāve Diāna Selecka.

“Kopā ar mums būs vadošais Latvijas zīdītāju pētnieks jeb mamologs Valdis Pilāts, tāpat mēs apskatīsim ekspozīciju Jaundomes muižā, spēlēsim dažas izziņas spēles, kas saistītas ar zīdītājiem, kā arī Jaundomes muiža mums piedāvās uz ugunskura vārītu zupu.” Bet pirms kārdinošās zupas baudīšanas, tomēr būs jāmeklē pēdas vai pats vaininieks: “Šobrīd mežā sastopamas daudz un dažādas pēdas, piemēram,

lielajiem zīdītājiem ir sācies bauru laiks, es domāju, ka mēs varētu dzirdēt skaņas, redzēt pēdas.

Zaķi cīti grauž un atstāj spiras, kāda vāvere pārskries, vai sikspārņa pēdas. Tādu vadošu gidu pavadībā mēs varētu ieraudzīt ļoti daudz, bet pat ja mēs neieraudzīsim daudz atpūta dabā vien varētu būt vienreizējs baudījums.”

Un tiem, kam vējš matos un adrelanīns asinīs noteikti jābūt Daugavpilī, kur notiks vasaras auto sezonas noslēgums: “Būs retro tematika, būs tjūnētas automašūnas, būs no pirmās “fast and furious” sērijas mitsubishi eclipse un vēl citi tik pat interesanti drifta auto,” sestdienas vakarpusē aicinot uz Daugavpils cietokšņa Inženieru arsenālu, teic tā vadītājs Raitis Ķikusts. “Un, lai tas būtu interesanti gan apmeklētājiem, gan dalībniekiem, būs nelieli uzdevumi, kas saistīti ar auto tematiku, būs arī muzikālais pavadījums. Būs daudz interesanta, un protams auto apskate, kur varēs nofotogrāfēties un varbūt pat apsēsties pie auto stūres.”

Un arī svētdien jau no paša rīta Rēzeknē teju visas vēsturiskās Latgales ielas garumā varēs gūt veselu emociju spektru Miķeļdienas tirgū pērkot, pārdodot vai vienkārši baudot, “Protams būs ļoti daudz tirgotāju, amatnieku, būs stādi, pārtika, būs skaistas preces, garšīgas preces. Uztāsies amatierkolektīvi jau no desmitiem rītā,” stāsta Rēzeknes Tūrisma informācijas centra pārstāve Elīna Pastare, aicinot uz ne vienkārši tirgu, bet uz īstiem ķiploku svētkiem, jo tieši šis garšaugs celts īpašā godā “Mūsu visu iemīļoto ķiploku, jo kurš gan latviešu ēdiens ir bez ķiplokiem. Un šogad mēs arī vārīsim ķiploku putru, būs ķiplokmaizītes. Tāpat būs dažādas meistarklases uz kurām aicinātas īpaši ģimenes ar bērniem. Un meistardarbnīcās varēs izzināt dažādas latviešu tradīcijas.”