Aicinām Breivdīnuos iz Latgolu!

Sestdien, 4.maijā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienu, Rēzeknē notiks īpaši Latvijas svētki, jo pēc 12 gadiem te atgriežas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu militārā parāde. Pilsētas iedzīvotājiem un viesiem sestdien no plkst.11 būs iespēja vērot arī orķestru defile, dažādu vienību paraugdemonstrējumus  un aviācijas pārlidojumus.

“Kopumā šis pasākums Rēzeknē būs vērienīgs ar vairākiem tūkstošiem dalībnieku. Redzēt šo armijas un Iekšlietu ministrijas spēku un jaudu. Būs pārstāvji no visiem Latvijas nacionālo bruņoto spēku veidiem, būs arī pārstāvji no NATO, kuras šobrīd atrodas Latvijā, kā arī Iekšlietu ministrijas stuktūrvienības – robežsardze, Valsts policija, kā arī armijas motoklubs “Patrioti”, kuri arī piedalīsies arī tehnikas parādes braucienā pa pilsētas ielām. Gaisa spēkiem ir diez gan plašs tehniskais apjoms, ko mēs arī redzēsim pārlidojumos pār Rēzeknes pilsētu parādes laikā,” stāsta Zemessardzes 3. Latgales brigādes virsseržants Guntars Lizdiks.

Savukārt pēcpusdienā plkst.15.00 Latgales vēstniecībā GORS viesosies ASV Gaisa spēku orķestris Eiropā, lai kopīgi ar LR Zemessardzes orķestri sniegtu koncertu “Stiprāki kopā”.

******

Savukārt sajust motoru jaudu svētdien jau no plkst.15.00 varēs Daugavpilī, kur tiks atzīmēta plašākās motorizēto transportlīdzekļu ekspozīcijas Latgalē Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centra “Inženieru arsenāls” pirmā gada jubileja.

"Dosim iespēju visiem Latgales, Latvijas, pasaules iedzīvotājiem redzēt to, ko viņi vēl līdz šim nav redzējuši. Joprojām vēsturiski stāsti un ekskluzīvas mašīnas, kas savu pirmizrādi piedzīvos tieši šajā dienā!”,"stāsta pasākuma režisors Māris Susējs un “Inženieru arsenāla” kurators Ainārs Pankjāns. “Tā unikālākās lietas šobrīd ir mūsu mersedesi, izmēģināt roku pilota jomā, t.i. kā jūtas pilots sēžot pie lidmašīnas stūres. Sadarbojoties ar māksliniekiem būs gleznu izstāde, kad auto joma iedzīvināta mākslas virzienā – baudot gan šo tehnisko, gan kultūras mantojumu." Izstādē būs Latgales vecmeistaru mākslinieku gleznas, izstādītas blakus motoriem, mudinot apmeklētājus ceļot laikā un telpā. Bet arsenāla iekšpagalmā  jau no plkst. 19.00 būs daudzveidīga muzikāla programma.