Šajās brīvdienās aicinām doties uz Ziemeļlatgales pērli Balviem, kur piektdienas vakarā  plkst. 19.00 norisināsies iespējams gada romantiskākais notikums – koncerts „Mūzika saulrietam”, stāsta pasākuma organizatore Maruta Maruta Castrova: „Saulrietu Balvos varēs izbaudīt uz ezera, iznomājot laivas un klausoties mūziku. Šogad pie mums viesosies  Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis un koris „Mirklis” diriģenta Ulda Kokara vadībā.” Stundu pirms pasākuma tiks ceptas arī īpašas pankūkas ar Roberto Meloni. 

Bet, izbaudījuši Balvu pilsētas viesmīlību, pēc dzīvnieku mīļuma un nedaudz eksotikas iegriezieties tepat Balvu pagastā esošajā mini zoodārzā Rančo „Ozolmājas”: „Mums ir kamieļmamma Silva, ļoti draudzīga, ļoti mīļa, patīk, kad pakasa,”  nebaidīties paglāstīt lepno tuksneša kuģi aicina rančo saimniece Sarmīte Ķirsone-Korlaša. „Neskaitot putnus, kas bija, pārējie visi no dažādām zemēm ir sanākuši trīs gadu laikā. Sākumā nopirkām dažas alpakas, tāpēc, ka viņas likās ļoti amizantas, vienkārši savam priekam, tāpat kā mums bija zirgs savam priekam, tā mēs gribējām arī alpaciņas, un tad mums iepatikās franču ēzeļi, lieli, garu spalvu un milzīgām galvām.” Te var sastapt arī Īru Tinkeru šķirnes izcili skaistos zirgus, ponijus, vietējo slavenību albīnu ēzelīti Ringo: „Un šis ir mūsu zilacainais tenors Ringo. Nāc atrādies! Viņam balss ir īpaši skaņa un īpaši izteiksmīga.” „Ozolmājās” vēl ir vairāku šķirņu kazas un aitas ar ragiem un bez. Āfrikas govis un ķenguri, strausi un pāvi, un vēl ļoti daudzu putnu šķirnes, kā arī dažādu izmēru un krāsu truši, kuriem ir pašiem savs rančo: „Šeit var iet iekšā ar visiem bērniem, trusīšus var ķert, ielikt mājiņā, izņemt no tās, pabarot ar burkāniņiem. Tas ir bērnu sapnis.”

Bet, kad pabarots, apčubināts, samīļots vai ikkatrs rančo iemītnieks, tālāk var doties uz Daugavpili, kur sestdien visas Rīgas ielas garumā pirks un pārdos, kaulēsies un lustēsies, turpina Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes pārstāve Vita Viļevko: „Šeit ikviens var atrast interesantu produktu, varbūt dāvanu un tirdziņa laikā būs arī koncerts, kurā uzstāsies mūsu vietējie mākslinieki, daugavpilieši”. Un kad sagādāts kāds īpašs suvenīrs, smaržīga maize, smeķīgs speķītis vai kāds kreptīgāks graķītis, sestdienu aicinām noslēgt turpat Daugavpilī Dubrovina parkā. „Septiņos vakarā mums uzstāsies latgaliešu grupa Borowa MC un 20.30 uzstāsies arī ļoti plašai auditorijai zināma „100.debija” un viņu uzstāšanās īpašie viesi  un viņu uzstāšanās īpašie viesi būs mūsu deju grupa „Stop time dance Studio” ar mūsdienīgiem deju ritmiem klāt.”