Šajās brīvdienās ir iespēja nesteidzīgi veldzēties Ludzas puses ezeros, jo “Ludza ir ezeru galvaspilsēta, jo mums ir pieci ezeri un arī daudz ezeru ir novadā, tā ka mēs varam piedāvāt ļoti dažādu ūdens atpūtas veidu klāstu,” aicina Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte, mudinot izbraukt ar plostu pa Mazo Ludzas ezeru “Un ja jums ir stunda laika, lai iepazītu vecāko Latvijas pisētu, tad tas būs tieši tas, lai sajustu mazpilsētas šarmu un redzētu Ludzas panorāmu uz pilsdrupām un uz baznīcu torņiem,” un izbrauciena laikā ir iespēja arī ļauties gastranomiskām izvirtībām:

“Kas vasarai piederās? Tas ir batviņņiks, Ludzas putra, zivju ēdieni – gan zivju zupa, gan zivju kotletes un frikadeļu zupa, asuškas protams!”

Un ne tikai Ludzā, arī Zilupē ir ko darīt! “Ja mēs esam gatavi braukt ar bērniem, kā vasarai piederās tad ir jābauda vietas, kas bērnus vai māca, vai iepriecina un viena no tādām vietām ir apskates saimniecība “Bites” Zilupes pusē, piemēram, tāšu meistardarbnīca, kuru nav tik daudz Latvijā. Ir vērts aizbraukt uztaisīt ar savu dēlu tāšu tauri, turpat ir arī ķeramiķis un turpat teiksim smiltāju taka un dažādas citas izklaides vietas, kas iemācīs, ko necerātu par dabu un kas ir pavisaam interesanti, šis ir laiks, kad precās melones.” 

“Jābrauc uz vietas un jāskatās, kā viņi tur precās! Kā mēs varam iegūt jaunu šķirni un izrādās puiši iet pie meitām, meitas pēc puišiem neskrien!” saimniecības “Bites” saimniece Ilga Ivanova apstiprina, ka meloņu kāzas notiek! Bet “Bitēs” var ne tikai kāzās pabūt, bet arī praktiski padarboties ar tāsīm, ar māliem un puzuriem: “Ne tikai tāšu taurītes var sataisīt, var puzurus savērt, var izveidot ģimenes portretu no māla.” Un esot Zilupes pusē Līga Kondrāte aicina izjāt ar zirgiem “Svetlanas Lipinskas zirgu sētā gan ar poniju, gan ar lielo zirgu, gan ar drošku izbraukt. Turpat netālu ir arī otra vieta, kur arī ir ponijs.”

Bet ja esat Rēzeknē, tad koncertzāles GORS pārstāve Santa Kļaviņa aicina ļauties laiskai sestdienas pusdienlaika pastaigai pa koncertzāli:

Tas ir veids, kā izzināt GORU no citas puses un ekskursija ir tā iespēja redzēt tās telpas, kas visiem nav pieejamas,

piemēram, mēģinājumu telpa, horeogrāfijas zāle, aizskatuve, dažādi stāsti, mīti leģendas, viss, kas ir iekrājies šo desmit gadu laikā. Piedzīvots ir daudz, stāsti ir iekrājušies tāpēc tā ir laba iespēja izzināt GORU no arhitektūras puses, akustikas, siltajā laikā iziet uz terases.”  Un esot GORĀ, aplūkojiet arī izstādes.