Sestdien no diviem pēcpusdienā norisināsies Preiļu novada tūrisma auto rallijs: “Neaizmirstams piedzīvojums, ko mēs šogad esam iezīmējuši eko zīmē, un tādēļ šogad tie kontrolpunkti būs manāmi grūti atrodami, daudz sarežģītāk kā pēr. Būs tādas lietas, kas daudziem būs kā atklājums, pat Preiļu novada iedzīvotājiem,” stāsta viens no rallija organizatoriem Oskars Bērziņš.

Trasē būs jāpavada piecas stundas, veicot pārbaudījumus pie dažādiem novada ļaudīm:

“kas cienās un liks kaut ko darīt un tur varēs nopelnīt papildus punktus un būs radošie uzdevumi, ko pa ceļam veiks.” Un izpildīt savu pilsoņa pienākumu un piedalīties Eiropas parlamenta vēlēšanās arī varēs: “Starts un atklāšana ir tieši pie vēlēšannu iecirkņa Preiļu kultūras centrā. Un tos, kas piedalīsies rallijā no sākuma aicināim reģistrēties pie mums un tad aicināim pāri ceļam uz kultūras centru nobalsot.”

Un pēc azartiskā rallija, vai arī pirms tā,  Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja Madara Pastare aicina iedvesmu vai mieru gūt iztaigājot Latvijā lielāko pilsētvides parku: “Tas sastāda apmēram 47 hektārus un t.s. 13 ha veido pils dīķu sistēma. Parks ir skaisti izgaismots pie sataļļiem, kā arī aicinām apmeklēt Preiļu pili, bet, lai apmeklētu pili  - iepriekš jāpiesakās.”

Apskatīt var arī Preiļu pils pirmo stāvu, turpina Preiļu novada TIC vadītāja Zane Praņevska: “Šobrīd Preiļu pils vēl aizvien kā Rīga – nav gatava, bet pirmais stāvs ir pieejams apmeklētājiem. Restorāna daļā mainās gleznu izstādes, savukārt Rietumu tornī skatāma 5d videoekspozīcija. Un šajā videoekspozīcijā skatāmas divas īsfilmas par Latgales amatniekiem, tostarp par Preiļu amatniekiem, par amatniecību, kā tā ir attīstījusies no sendienām līdz mūsdienām. Sākumā ir ievadvārdi un tālāk baudām filmu ar skaistu mūziku un skaistiem specefektiem, kas paspilgtina visus filmas elementus. Specefekti ir dažādi pieskaņoti katrai katram stāstam dažādi – gan ūdens smidzināšana, gan vēja šalkas, gan karstums kalēja smēdē.”

Arī Balvos šajās brīvdienas būs ko darīt. Tur ar ikgadējo motociklu parādes braucienu sestdien plkst. 17.00 iesāksies festivāls “Motociklu vasara”, svinot motokluba ”Spieķi vējā” 20 gadu jubileju, turpina kluba prezidents Andis Grāvītis “Parādes mazpilsētā tas ir ļoti, ļoti iespaidīgi. Ne mazāk kā seši simti un uz augšu, kādas tūkstots moto vienības. Liela kolonna brauc pa pilsētas ielām, centrālā iela ir burtiski noslogota, jo cilvēks pie cilvēka stāv pat divās trīs rindās, lai redzētu organizēto kolonnu skaistā braucienā.” Un tradicionāli Balvu ezera krastā norisināsies festivāla atraktīvākā daļa ar pasākuma vadītāju Māri Grigali un muzikāliem pārsteigumiem: “Tur būs dažādas atrakcijas, kur iesaistīti gan skatītāji, gan bērni un motociklisti. Vieglas stafetes. Mums vienmēr viss notiek tradicionāli ar pārbaudītām vērtībām. Cilvēkiem patīk vieglas sacensības. Un vakara gaitā būs grupa “Kingi” labos roka ritmos, un grupa grupa ”Jussendo band”. ”