Ja šajās brīvdienās jūsu ceļi ved uz Rēzekni, tad piektdienas vakara muzikāli vasarīgo atmosfēru aicinām noķert Rēzeknē uz koncertzāles GORS jumta, turpina koncertzāles pārstāve Ilona Rupaine: „Būs ļoti interesants duets, pieļauju, ka daudziem jau zināms mūziķis un ģitārists Rihards Lībietis, pazīstams vairāk ar „Riharda Lībieša orķestri”, kā viņi paši saka – spēlē mūziku, kas balstīta sirds siltumā. Un šoreiz Rihardam Lībietim pievienosies ļoti jauka meitene Annele Arro, kas spēlēs un arī dziedās.” Pēc jutekliskajām melodijām būs iespēja noskatīties Latvijas 100gades filmu „Homo Novus”.

Bet jau sestdien autentisko sajūtu un unikālo lietu mednieki aicināti uz Latvijas vecāko pilsētu Ludzu, kur deviņos no rīta Vecpilsētas laukumā notiks varena tirgošanās „Lobs lobam”. „Lina kleitas un cepures, kažokādas, monētu kalēji un karošu gravētāji,” stāsta Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte, „ļoti daudz amatnieku darbu un ļoti daudz mājražotāju darbu, kas nav nopērkami veikalā. Tirdziņš sākas ar orķestra dziesmām. Ļoti labs noskaņojums, laba atmosfēra. Šogad bērniem būs vizināšanās ar poniju pa pilsētas ielām. Savukārt pēc tirdziņa varēs aiziet uz muzeju un apskatīties Gunitas Misānes darbus vai arī tautas namā aplūkot mākslas darbus no ludzāniešu privātkolekcijām. Tirdziņā  varēsiet gūt ne tikai fizisku baudu no labiem pirkumiem, bet arī garīgu baudu, iepazīstot māksliniekus, amatniekus un ražotājus.”

Līvānu novada Rožupes estrādē sestdien un svētdien norisināsies pirmais festivāls ģimenēm “Šļakatās!” un organizatore Sanita Pinupe aicina viedierīces atstāt pilsētas steigā: „Atvienoties no rozetes un doties. Doties kopā ar ģimeni, atpūsties! Prom no viedierīcēm, prom no steigas un burzmas, bet vienkārši pabūt kopā.” “Šļakatās!” ir vienīgais divu dienu smieklu, jautrības un dzīvesprieka festivāls Latgalē. Sestdien plkst.12.00 svētku atklāšana, kam sekos dažnedažādās izklaides gan bērniem, gan vecākiem. „Paralēli darbosies radošā telts ar eksperimentu šovu, gan māla veidošanas darbnīca, gan nozīmīšu, arī mūzikas instrumentus veidosim, apgleznosim savus šķīvīšus, darināsim lellītes un daudz ko citu. Būs divas izrādes bērniem, Latgales zoo dzīvnieciņi, varēs izbaudīt atsaites lidojumu kopā ar vecākiem. Cepsim picas un vakarā spēlēsim slēpņošanu. Visas darbnīcas vadīs savas jomas speciālisti nevis vietējais brīvprātīgais, līdz ar to festivālam būs kvalitātes zīme.” Un arī vecākiem paredzēta kvalitatīva laika pavadīšana:  „Būs jautājumu un atbilžu sesija kopā ar psihoterapeiti Klaudiju Hēlu, kas ir pazīstama visā Latvijā un arī ginekoloģi, dzemdību speciālisti Anitu Ločmeli. ”