Šajās brīvdienās apceļošanas un Latvijas iepazīšanas akcijas “Atvērtās dienas laukos” ietvaros, aicinām atklāt Latvijas laukus. Tā ar Ilūkstes novada Pilskalnes pagastā esošās koka darbnīcas “AR woodworks” saimnieka Aivara Žurila palīdzību varēs pazust koka daudzveidību pasaulē. “Man ir koku kolekcija, un piedāvāju tos atpazīt.  Uz doto brīdi kaut kur 30 dažādi paraugi savākti. Pārsvarā ir mūsējie, bet ir arī eksotiskāki koki. Tas ir amarants, audzis Āfrikā vai Āzijā, bet tāds ļoti ciets un nepateicīgs apstrādei, bet kontrastam viņš ļoti labi der. Krāsaini tie ārzemju koki, tas ir pluss, mums tik daudz krāsu bagātības nevar dabūt.” Uzzināt, ko vairāk par violeto, rozīgo, balto vai pat melno koku vairāk varēs detalizētos stāstos.  Un īpaša vieta Aivara darbnīcā ir personalizētiem dizaina pulksteņiem. “Tie pulksteņi paliks vienmēr, to man ir daudz visādu modeļu un variāciju sataisīts.”

Un, kad uzminēti koki un apbrīnoti pulksteņi, iegriezieties turpat dabas liegumā “Pilskalne Siguldiņa”, kur var izbaudīt dabas krāšņumu, pirmatnīgumu un ielejas varenumu. “Vienmēr ir tāds jautājums, kāpēc esat mazā Siguldiņa? Mēs esam ļoti līdzīgi, mums ir kalni, lejas, tur ir Gauja, pie mums sava upīte un ezeri, protams, mums nav alu, taču ir blindāžas. Sākās ar mazo taku, tad ejam uz dendroloģisko taku, tālāk uz blindāžām, tālāk uz purvu. Ja es pa lielo taku, tad redzi visas četras,” stāsta gide Marija Juhna. Ģimenēm ar bērniem protams visiecienītākā ir Sprīdīša taka, kur savu dzīvi vada Annas Brigaderes radītie pasaku varoņi - iemūžināti koka skulptūru tēlos.

Un, ja jau par vējiem, tad to vislabāk ķert Balvu novada Tilžā dzelzs rumaka mugurā, šādu iespēju “Atvērtās dienas laukos” ietvaros aicina izbaudīt retro moto entuziasts, biedrības “Rūsa vējā” vadītājs Kaspars Romanovs. “Pie mums ir daudz motociklu, gan rūcošu, gan stumjamu, gan braucamu, gan noskumušu, gan tādi, kas ir sapriecājušies un priecē arī citus,” tā Kaspars Romanovs izrādot pusotra simta retro motociklu no  40. līdz 90. gadiem.  “Ļaut citiem sajust, kas ir braukt ar retro motociklu. Tā, lai jūt, kur benzīns pazūd un ir jauda, piesēdināt pilnu “blaķeni” ar pasažieriem un pabraukt.”