Ja šajās brīvdienās jūsu prāts uz labu humoru ar pievienoto vērtību nesas, tad jādodas uz Augšdaugavas novadu, kur Naujenes un Višķu pagastā notiks VIII Latgales stāstnieku festivāls “Omotu stuosti”. Piektdienas vakarā Višķos varēs izbaudītu dzirkstošu humoru un tikai un vienīgi patiesību no Latvijas labākajiem stāstniekiem. Stāsta festivāla rīkotāja, koordinatore un stāstniece Vilhelmīne Jakimova. “Stāstu nosaukums ir “Lobs ar lobu sasatika. Dzirdēsim mēs gan pasakas par kaimiņu būšanu, gan pieredzes un atmiņu stāstus, dažādus kuriozus pie kā noved kaimiņtautu tradīciju nezināšana un visplašāk stāsti par līdzcilvēku attiecībām.” Sestdienas norises notiks Naujenes Novadpētniecības muzejā, iepazīstot vecticībnieku dzīvesstāstus un vietējo kultūrvidi.

“Tur ir arī ekspresizstāde, kur vecticībnieku rokdarbus varēs iepazīt. Un pērlīte būs vecticībnieku dziedājumi – tas ir retāk dzirdēts un mazāk zināma lieta. ”

Savukārt Līvānu novada Rožupes estrādē sestdien norisināsies Latgalē vienīgais festivāls ģimenēm “Šļakatās!” un organizatore Sanita Pinupe aicina malā nolikt viedierīces: “Aicinām visu ģimeni atslēgties no rozetēm, atvienoties no visām viedierīcēm un doties dabā jeb šļakatās!” Visas pēcpusdienas garumā izklaides, sportiskas un radošas aktivitātes “Izmēģināt savu roku robotikā – izveidot savu robotu un vienoties robotu cīņās, kādu ziepi savārīt ne pārnestā, bet tiešā nozīmē. Mazākajiem būs interesanti gleznošana uz ūdens ebru tehnikā. Un protams neizpaliksim bez izklaidēm – bez burbuļballītēm, piepūšamajām atrakcijām, bez dažnedažādākajām spēlēm un gardumiem, bez virvju trasēm un protams rotaļprogrammām.”

Dažādiem notikumiem pilpildīta nedēļas nogale arī Latgales sirdī Rēzeknē, turpina Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra direktore Kristīne Kokareviča,

“Šajā gadā svinēsim Rēzeknes 738 jubileju, piedāvājot plašu, daudzveidīgu, bagātu pilsētas svētku programmu.

No piektdienas Rēzeknē sāksies gaisa balonu festivāls, kā arī visu trīs dienu garumā promenādē būs mizikālo strūklaku šovs”,  pilsētas svētku galvenā diena tieši sestdiena “Jau no desmitiem rītā aicinām visus uz Festivālu parku un promenādi uz svātku gadatirgu, kā arī uz daudz un dažādām aktivitātēm – auto moto izstādi, kvadraciklu izstādi pie mūsu “Zeimuļa” un jaunums šogad ir mākslas festivāls “Neskarts”, kur būs iespēja tikties ar mūsu jaunajiem Latgales māksliniekiem.” Bet svētku kulminācijā būs gājiens ar rekordlielu dalībnieku skaitu – ap trīs tūkstoši cilvēku “gājiens solās būt krāšņs ar pārsteigumiem, un svētdienas viens no kulminācijas koncertiem būs Latgales Ūdens festivāls sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, kurš pulcēs daudz un dažādus māksliniekus, bet pēc šī koncerta Rēzeknes pilsētu satricinās klasiskās mūzikas mūzikas huligāni grupa “Dagamba””.