Ja šodien jūsu ceļi ved uz Latgali, tad pēc asām izjūtām un pamatīgas adrenalīna devas aicinām doties uz Daugavpili. Piektdien un sestdien kartodromā „Blāzma” norisināsies Latvijas un Igaunijas drifta kausa posmi. Sacensību organizatore Elīna Berķe sola nebijušas emocijas, gan skatītājiem, gan pašiem braucējiem: „Visi, kas ir sailgojušies pēc sacensībām, pēc adrenalīna, pēc drifta, būs redzēt daudz ko. Un, kas ir vēl nebijis pie ierastā sacensību nolikuma un gaitas, parasti tiek braukti tandēmu TOP32 vai TOP16 fināli, šoreiz street klases sportisti brauks tandēmu TOP64 vai TOP48 izslēgšanas braucienus, kas ir nebijusi lieta un būs tikai Daugavpilī.” Daugavpils drifta festivāls pulcēs ne vien rekordlielu dalībnieku skaitu, bet tos varēs redzēt arī ārpus kartodroma. „Mēs piektdienas vakarā atgriezīsimies Daugavpils ielās, jo mēs brauksim braucienā pa Daugavpils ielām līdz Vienības laukumam, un astoņos vakarā visiem kam nav laiks, iespējas vai finanses apmeklēt sestdienas sacensības, bez maksas varēs satikt un apskatīt vismaz street klases braucējus un viņu automašīnas.”

Un pēc putekļu vērpetēm un adrenalīna devas, atveldzēt prātu un ķermeni var vietā, kur dzimusi Daugavpils. Apmeklēt unikālo Daugavas labajā krastā esošo Dinaburgas taku aicina Daugavpils novada pašvaldības aģentūras „Taka” direktors Rolands Gradkovskis: „Un īpatnēji tas, ka pat karstā dienā, kad laukā ir +25, ieejot šajā gravā tu sajūti ka vairāk par +15 grādiem nav, kontrastainas temperatūras svārstības.” Dinaburgas takas sākumpunktā paveras tāls skats uz vienu no Latvijas likteņupes lokiem. „Un tur viss vienkopus, gan skaistā daba un vēsture ar Dinaburgas pils maketu. Tur pat tāds mazs skatu tornītis 3 metru augstumā. Turpat blakus ir Bruņinieku laukums, kur labiekārtotā vietā pēc dabas takas izstaigāšanas var atpūsties.”

Un šī nu ir tad tā reize, kad aicinu neaizmirst mājās savu viedierīci, bet digitāli izbaudīt iespējams labāko latgaliešu mūzikas festivālu „Muzykys skrytuļs”, turpina viens no festivāla organizatoriem Juris Viļums: „Varēs ieiet populārajā sociālajā tīklā www.facebook.com/pg/muzykysskrytuls/ un astoņu stundu garumā sākot no četriem līdz pusnaktij 25.jūlijā klausīties latgaliešu mūziku.” Lai nodrošinātu festivāla nepārtrauktību vairāk nekā 20 izpildītāju „dzīvā” uzstāšanās mīsies ar video ierakstiem. „Rikši, kas spēlē postfolkloras mūziku, Aija Īzaks, kas ir no ASV un iesūtījusi jau vijoles izpildījumu, ko visi varēs izbaudīt. Tāpat ir Vinsents Kūkojs un Dabasu Durovys, Kārlis Kazāks, Ansis Atols Bērziņš, arī repa pārstāvji – Lataglīšu reps un repere Ūga, tāpat  Ivars Štubis, kas no Austrālijas atsūtījis savu veltījumu Muzykys skrytuļasm. Mēs esam digitāli starptautiski un starpkontinentāls festivāls. Tai pat laikā, ja kāds tomēr nevar atrast interneta signālu un mājās nu galīgi nevar nosēdēt, var braukt uz Daugavpils novada Līksnu un tur arī uz lielā ekrāna tiešraide tiks nodrošināta.”