Šajās brīvdienās uz Daugavpili jādodas pēc asām izjūtām un adrenalīna. Te visu brīvdienu garumā kartodromā “Blāzma” norisināsies drifta festivāls. “Mums ir tādas mazas svinības, jo mums ir desmit gadu jubileja un par godu tam mēs esam atgriezuši PRO klasi, kas ir lielākā drifta klase un viņa šogad atgriezīsies Daugavpilī kopā ar visām pārējām klasēm. Tas ir tāds īpašais, kā es saku odziņa kūkai. Ko noteikti visi gaida,” teic sacensību organizētāja, Latvijas Automobiļu federācijas Drifta komisijas vadītāja Elīne Breķe-Bluša. Sestdien un svētdien meistarībā sacentīsies vairāk nekā 80 dalībnieku no visām trim Baltijas valstīm.  “Adrenalīns un asas izjūtas būs garantētas! Sestdien mums ir tāda mierīgāka diena, jo ir treniņi un kvalifikācijas, bet svētdienā,

galvenajā sacensību dienā ir lielie tandēmu fināli, kas nozīmē to, ka divas mašīnas dodas trasē,

lai cīnītos, kura ir labāka. Tur ir spraigas cīņas, ļoti daudz dūmu, ātrums un protams, ka skaistas mašīnas. Šogad mums mašīnas ir ļoti skaistas un starp citu, mašīnas varēs apskatīt visi gribētāji piektdien vakarā Vienības laukumā.” 

Bet ja pašiem ir vēlme izkustēties, tad ar velo izbraukājiet Daugavpili pa nesen atklāto 33 kilometrus garo velomaršrutu, stāsta tūrisma kluba “Sniegspulstenīte” dibinātāja Viktorija Kozlovska: “Maršruts ir domāts vakara pavadīšanai, ģimenes lokā, draugu lokā vai individuāli. Tāpēc tie ir tikai 33 km, tādā vidēji ātrā ātrumā braucot, tās ir divas stundas apkārt pilsētai. Jebkurš Daugavpilī dzīvojošs cilvēks vakaru var pavadīt aktīvi un videi draudzīgi.

Maršrutā var ieraudzēt Daugavpils kultūrvēsturisko mantojumu – cietoksni, vēsturisko centru, vairākas promenādes – Stropu ezera, Bruģu promenādi ar interesantu apbūvi, dabas vērtības, tas ir mūsu Ruģeļu mežs un Ruģeļu ūdenskrātuve, jaunais dambis Ruģeļos. Te ir gan daba, gan kultūra, gan vēsture." 

Maršruts ir apļveidīgs, tā sākums un beigas ir Vienības laukumā, pašā pilsētas centrā un tas digitālā veidā pieejams Daugavpils Tūrisma informācijas centra vietnē www.visitdaugavpils.lv sadaļā Maršruti.

Un, kad nogurts no adrenalīna un asām vai ne tik asām izjūtām, izmantojiet iespēju just citādi Daugavpils Marka rotko mākslas centrā, kur apskatāma mākslinieciski jaudīga un pārdomu pilna šī gada vasaras sezonas darbu ekspozīcija. “Dziļas un tādas par kurām vēl laiku ir jāpadomā, jāatcerās un es domāju, ka viņas arī mainīs sajūtu līmeni katram mūsu apmeklētājam,” ir pārliecināta Rotko centra pārstāve Inita Paegle. Savukārt centra vadītājs Māris Čačka spriež - jaunie vasaras sezonas projekti ar sava veida svārstībām piepilda trīs ceturtdaļas no mākslas centra telpām: “Kur svārstības vai nu ir kā līdzsvars vai kur svārstības ir tādā nemitīgā dinamiskā svārstošanā un līdzsvara meklējumā kā visa mūsu dzīve. Protams to izgaismo izstāde “Svārstības” ar pieciem Latvijas māksliniekiem. Šo līdzsvaru un kompozicionālo minimālismu var ieraudzīt Džeinas Bastinas kompozīcijās. Nosvērtumu, bet tai pašā laikā dzīves svārstības mēs ieraugām Solomona Geršova trimdā izsūtījumā radītajos zīmējumos, grafiskajās kompozīcijās. Un brīnišķīgi šo svārstību tematiku var skatīt poļu modernisma klasiķa Stefana Gerovska abstraktajās kompozīcijās, kur svārstība ieņem noteiktu kompozicionālu vietu, kurai paīdz krāsa, forma, kas sakārto šo telpu.”