Latvijas Radio 2 fonotēkā ir ap simt viņa sarakstītu dziesmu latviešu, angļu un nedaudz pat ķīniešu valodā, tās ir izpildītas gan HOBOS sastāvā, gan solo, gan kopā ar sievu Ilonu Balodi - bet līdz šim Rolanda Ūdra auditorija bija pieaugušie klausītāji.

Tagad, kad klajā ir nācis vokālās studijas KUKAIŅI albums "Brīvs kā putns" ar Rolanda mūziku un vārdiem, izlēmu mākslinieku iztaujāt, kā ir uzrunāt jaunāku auditoriju, lai gan viņš pats atjoko:

Man gribētos domāt, ka visas dziesmas, ko es pirms tam esmu sarakstījis, patīk arī bērniem. Mums HOBOS koncertā bija atnākuši arī divdesmitgadnieki, tātad manas dziesmas viņi ir klausījušies jau bērnībā!

Vaicāts par dziesmu sacerēšanu bērniem, Rolands atklāj, ka dziesmas rakstot, nav domājis par tām kā par šūpuļdziesmām vai saviem bērniem, bet gan par bērnu sevī:

Rakstot dziesmas pieaugušajiem, Tu domā, vai tur būs tā filosofija saprotama, vai es esmu pietiekami izteicis savu pieaugušo sāpi - bērni līdz tām sāpēm vēl nav nokļuvuši, bet viņiem tāpat ir savs skatījums uz dzīvi, savas problēmas - un tad es atcerējos, "ieslēdzu" savu pagātni un tagadni, skatoties uz bērniem...

Raidījumā izskan dziesmas "Dzimšanas diena", "Dullais dauka" un "Esam klāt" - tā ir Ziemassvētku dziesma un līdz ar to izskan arī Rolanda vēlējums pēc diviem mēnešiem gaidāmajos Ziemassvētkos:

lai Ziemassvētki ir gaiši un nepiespiesti, tādi, kāds ir šis albums un pārāk neaizraujieties ar šo svētku komercializāciju - vairāk piedomājiet, ko labu jūs varat pateikt un izdarīt saviem mīļajiem un tuvajiem!