2015.gada 25.jūlijā, atlasot raidījuma "Nedēļas mūzika" 10 spēlētākās dziesmas, mani patīkami pārsteidza pirmās vietas ieguvējs - pretēji ierastajam, tas nebija kāds klausītāju iemīļots šlāgeris vai programmu vadītājiem tīkams popmūzikas spīdeklis!

Pirmajā vietā bija tikko kā klajā nākušajā etnomūzikas izlasē "Sviests 6" rodamā Londonas latviešu apvienības AUSTRUMKALNS dziesma "Rūtoj bite, rūtoj saule".

Tā kā AUSTRUMKALNS mūziķes tikko bija piedalījušās arī šīs izlases prezentācijas pasākumos Cēsīs, man bija iespēja ierakstīt šo sarunu klātienē un Latvijas Radio ieradās četras apvienības mūziķes - Karolīna un Andra Zobens-East, kā arī Anna un Laila Grīnbergas.

Interesanti, ka meitenes Anglijā mīt jau trešajā paaudzē, jo Anglijā pēc kara no Latvijas ieceļoja viņu vecvecāki, bet dziesma "Rūtoj bite, rūtoj saule" ir viņu pirmais profesionālā studijā tapušais ieraksts. Iespējams, ka rudenī klajā varētu nākt arī mūziķu apvienības AUSTRUMKALNS mazalbums ar 5 dziesmām, ko plānots ierakstīt Latvijā.

Uzturēt latvietību ārzemēs ir ļoti svarīgi,

sarunas noslēgumā piebilst Karolīna Zobens-East, par AUSTRUMKALNA ieguldījumu sakot:

Mēs turpinām darīt to, ko mēs darām, vai tas ir koris, dejas, danču vakari, sadziedāšanās krogā - lai tiem latviešiem, kas ir atbraukuši bez draugiem un ģimenes, ir vieta, kur var justies kopā ar savējiem!

Tā mēs zinām, ka uzturam ko svarīgu un palīdzam cilvēkiem nezaudēt saikni ar Latviju!