Kāds aplis tiešām ir noslēdzies, ansamblis ir pilnveidojies, attīstījies un nobriedis un, iespējams, mēs beidzot esam nonākuši varavīksnes galā,

tā grupas SATELLITES LV līderis un solists Jānis Žilde komentē sestā albuma "Varavīksnes galā" nosaukumu, kas sasaucas ar raidījuma ievadā izskanējušo dziesmu - pirms divdesmit gadiem tapušo Latvijas britpopa nekronēto himnu "Nekad, nekad".

Tolaik satelītu nosaukums bija THE SATELLITES un viņi uz savas ādas piedzīvoja daudzus leģendāro deviņdesmito simbolus - uzvaru tolaik prestižajā festivālā "Liepājas dzintars", albuma izdevējam uzspridzināto mašīnu un britpopu. Par laimi, brāļi Žildes - Jānis un Edgars nav gājuši britpopa ikonas OASIS strīdīgo brāļu Galaheru pēdās un satelītos muzicē joprojām, divdesmit vienu gadu no grupas dibināšanas.

Latviešu klausītājam dziesmu vārdiem vienmēr ir bijusi liela nozīme,

sarunā pauž Jānis un satelītu albuma dziesmu tekstos tiešām ir vērts ieklausīties - tā tituldziesmā "Varavīksnes galā" var saklausīt arī stāstu par jauno emigrāciju, savukārt dziesma "Visi gudri vārdi" citē dzejnieka un valstsvīra Kārļa Skalbes vārsmas, kas devušas iedvesmu dziesmas sarakstīšanai.

Agri vai vēlu Tu nonāc pie slēdziena - Tu taču dziedi latviešu auditorijai! Tad kāpēc Tev ir jādzied angļu valodā?

retoriski vaicā Jānis, tomēr satelītu albumā ir viens izņēmums - instrumentālais skaņdarbs "Pasaules", kurā tikai uzmanīgs klausītājs varēs sadzirdēt iepriekš kompaktdiska eleganti noformētajā bukletiņā izlasītos pāris vārdus, kas vislabāk ilustrē Jāņa teikto, ka ieraksts ir radies ar devīzi "less is more" jeb "mazāk ir vairāk".

Ja Tu Latvijas nelielajā mūzikas vidē uzraksti kaut ko kritisku, tam ir arī sekas. Esmu dzirdējis, ka žurnālistam pēc kritiskas recenzijas ir piesolīts "pa muti",

tā Jānis atbild uz jautājumu par portāla Tvnet.lv mūzikas apskatnieka darbā gūto pieredzi, kas ir sadzirdama arī dziesmā "Kā pievaldīt mēli".

"Uz citu zemi aizved mani, no austrumiem uz rietumiem" - tā deviņdesmitajos skanēja satelītu dziesmas "Disko" vārdi, tomēr aplis ir noslēdzies, vērtības ir mainījušās un šīm rindām simbolisku atbildi sniedz intervijas noslēgumā dzirdamā dziesma "Palikšu tepat". Tā - vismaz man albumu klausoties, izskanēja kā manifests, kam piekrīt arī Jānis:

Mēs - visi satelīti, esam "iesakņojušies" Latvijā, dibinājuši ģimenes un paliksim tepat!