Imanta Dakša balsi ārpus dziesmas Latvijas Radio 2 klausītājiem pirmo reizi bija iespēja dzirdēt 2014.gada maijā - toreiz dziesminieks nule bija nosvinējis savu 31.dzimšanas dienu.

Pēc gada, 2015.gada pavasarī, Imants ar savu balsi papildināja etnogrupas PĒRKONVĪRI albumu "DinDari", grupas līderim Mikum Čavartam intervijā atzīstot:

Imants ar savām "antenām" uztver tekstos paustās sajūtas un pauž tās dziesmās un reizēm tāds mierīgāks motīvs pārtop ekspresīvākā!

Šogad Imants ir sasniedzis Kristus vecumu - 33 gadus un ir izdevis jaunu soloalbumu "Mūžīgā ģeogrāfa piedzīvojumi" ar sešpadsmit jauniem skaņdarbiem - jauniem arī skanējuma ziņā, jo dziesmu pavadījumā jau ierasto ģitāras skanējumu ir papildinājis ieraksta laikā ieskaņots kājas ritms.

Mans pēdējais soloalbums tika izdots pirms septiņiem gadiem, tāpēc šo es saucu par "atgriešanās" albumu...

Mākslinieks sarunā nesniedz skaidru atbildi, kāpēc abus albumus atdala tik garš laika sprīdis, bet pie tā noteikti nevar vainot dziesmu trūkumu, jo Imants Daksis ir sacerējis vairāk nekā 300 dziesmu un arī darbā pie jaunā albuma grūtākais ir bijis nevis dziesmu sacerēšana, bet to atlase:

Man ir daudz kas sakrājies - dziesmas, to aizmetņi un motīvi, tāpēc lielākās grūtības sagādāja izvēle - kuru ciklu, kuru grāmatu vērt vaļā un pie kuras strādāt...

Interesanti, ka Imants dzīvos koncertus skata atsevišķi no studijas ierakstiem, dēvējot tos par divām savas personības šķautnēm:

Dzīvā uzstāšanās, dzīvā enerģija - to var sajust, tikai atnākot uz manu koncertu. Savukārt, albums ir vairāk kā nospiedums - tas dod iespēju ilgstoši ieklausīties tekstos un vārdos un vairākas reizes izdzīvot dziesmas sajūtu... Es albumu veidoju kā minigrāmatu, es esmu gan tās autors, gan tāds kā režisors...

Mani fascinēja tas, ko raksta ievadā Mikus Čavarts nodēvēja par antenām - Imanta Dakša spēja dziesmu tekstos uztaustīt nākotnes notikumus. Tā albumā rodamajā dziesmā "Pasaule ir vaļā" ir rindas "ej, pasaule ir Tava trimda", fonā izskanot tradicionālam dziedājumam arābu valodā:

dziesma ir tapusi 2008.gadā un tā nav vienīgā, kur parādās šie migrācijas un tautu staigāšanas motīvi. Tomēr mākslā tas nav nekas unikāls - māksla ir saistīta ar informatīvo lauku, tāpēc māksliniekam paredzēt lietas ir absolūti dabiski!

_____________________________________

Raidījumā izskanējušās Imanta Dakša dziesmas:

"Laiks"- dziesma ar radiohīta potenciālu

Brīnīšķīgs ir albums, kur ir viens vai divi radio draudzīgie skaņdarbi, bet pārējais ir tas, ko mākslinieks ir gribējis pateikt, kur netrūkst emocijas un ekspresijas - visa tā, ko radio ne tik ļoti vēlēsies atskaņot...

"Mūžīgā ģeogrāfa piedzīvojumi"

Jaunā albuma preses relīzē ir minēts, ka tas ir veltījums mūžīgajam ģeogrāfam – cilvēkam, kurš ir gatavs un vēlas iziet no savas komforta zonas, bet uz jautājumu par komforta zonām sadzīvē un mākslā Imants sniedz filosofisku atbildi:

Manā gadījumā šīs jomas nav nošķiramas, jo mana dzīve ir mana māksla, es nenodalu to, ko es daru, no tā, kā es dzīvoju. Bīstama ir nevis atrašanās komforta zonā, bet ilgstoša iestigšana, nespēšana vēlēties izkļūt no šīs zonas!

"Uz iekšu vērsta atombumba", kurā ir dzirdama tikai Imanta svilpošana

Kad es būšu pateicis visu, kas ir pasakāms ar vārdiem, es necentīšos ar varu vēl ko uzrakstīt, es sākšu dziedāt jaunā valodā, tēlainā valodā - vai tā būtu dungošana, meditatīvas skaņas, kliedzieni, svilpošana - lai runā mūzika un vibrācija!

"Ilūzija"

Šī ir albuma jaunākā dziesma un diskā to es iekļāvu pēc skaņu režisora Mārtiņa Krastiņa ieteikuma, tā ir kā punkts uz "i" albuma noskaņā.