Sešu dūdinieku un četru bundzinieku lielā apvienība AUĻI nule kā ir izdevusi savu piekto studijas albumu "Gadalokos" un ar to Latvijas Radio 2 klausītājus iepazīstina dūdu spēlmanis (viņš arī albuma skaņu režisors) Kaspars Bārbals un bundzinieks Kaspars Indrēvics.

Albumā "Gadalokos" ir divas dziesmas - radio jau labu laiku skanošā "Salniņa" un tikko savu ētera dzīvi sākusī dziesma "Pieguļā", kā arī sešpadsmit instrumentālie skaņdarbi - katrs no tiem ir veltīts kādam posmam vai svinamajai dienai seno latviešu kalendārā, pie tam tikai astoņos albuma skaņdarbos ir dzirdami tautas mūzikas motīvi, bet pārējie ir grupas dalībnieku sacerēti.

Latvijā dūdas ir bijušas gana populāras - bijis pat brīdis, kad tās ir tikušas aizliegtas, jo zemnieki baznīcā iešanas vietā ir izvēlējušies krogā klausīties dūdu spēli,

stāsta Kaspars Bārbals, atklājot, ka šobrīd AUĻI izmanto Čehijā, Spānijā un Igaunijā tapušas dūdas, bet koncertos tiek izmantotas arī mazāk kaprīzās elektroniskās dūdas. Ritma sekciju savukārt nodrošina gan pašu izgatavotās, gan Spānijā tapušās bungas, arī dažādas perkusijas, tai skaitā skaņdarbā "Siena laiks" dzirdamā kalēja lakta.

Grupas skanējumu būtiski ietekmē arī lielais dalībnieku skaits - katram mūziķim ir savs rokraksts, kas ierakstā dod plašāku skanējumu un arī AUĻU koncertos katrs dalībnieks papildina kopējo enerģētiku, kas ir gana jaudīga:

AUĻI ir izturami kādas četrdesmit piecdesmit minūtes - ja bliež pa nopietnam, pēc tam klausītājam ir jāiziet ārā, tomēr kādā festivālā Spānijā mūs izturēja pusotru stundu - paši gan knapi izturējām!

Albuma prezentācija notiks Cēsu koncertzālē 4.jūnijā - koncerta ievadā uzstāsies AUĻU "krusttēvs" Valdis Muktupāvels ar sievu Rūtu, tomēr galvenā vērība tiks veltīta grupas jaunajam albumam, lai gan neizpalikšot arī zināmākie hīti. Pēc tam AUĻI būs dzirdami 21.jūnijā Dikļos, uzvedumā "No zobena saule lēca", bet Līgovakarā pat divos koncertos - Druvienas Skroderdienās un Dzegužkalnā, Rīgā.

Raidījumā dzirdami AUĻU jaunā albuma "Gadalokos" skaņdarbi "Jāņu nakts", "Siena laiks", "Pavasara laiks" un "Apjumības".