Tikko kā izskanējis septītais Latvijas Dziesminieku saiets un viens no tā organizatoriem Egons Pičners LR2 studijā ir ieradies ar savu lolojumu – Latvijas kultūrvēsturē pirmo dziesminieku radīto dziesmu izlasi, kurai nosaukumā likts šīgada saieta vadmotīvs „Tēva dubļi sidraboti”.

Sākotnēji esot bijusi doma par 12 dažādiem dziesminiekiem un jaunām dziesmām, kas tapušas starp dziesminieku saietiem, tomēr izrādījās, ka viss nav tik vienkārši, jo dziesminieki nebūt nav čakli savu dziesmu ieskaņotāji, atklāj Egons. Kālab tā?

Dziesminieks ir nesavtīgs – viņš vairāk domā par to, kā komunicēt ar cilvēkiem, nevis pārdot, izdot un nopelnīt!

Jā, būtu it kā bijušas vēl pāris dziesmu, kas citā albumā, iespējams, skanētu labi, bet kolekcijā tās nevarēju likt – drusku disonētu. Tad nu 12 dziesmu vietā iekļāvu desmit, no kurām katrs klausītājs noteikti atradīs savējo – tām ir atšķirīgs skanējums, atšķirīga kvalitāte, bet nudien pārstāvēts viss spektrs. Ne velti šo izlasi saucu par tādu kā koncentrētu dziesminieku saieta lādiņu - tā patiesi ir jaunrade, jo tikai divas dziesmas ir šogad pārdziedātas no jauna, astoņas pārējās ir radītas starp saietiem...

Vēlos, lai dziesminieki sajustu, ka ir jēga veidot izlases, ieskaņot dziesmas, sūtīt tās radiostacijām, lai arvien kvalitatīvāk tās piedāvātu klausītājiem ne tikai saietos!

Albumā pārstāvēta virkne labi zināmu dziesminieku - Valdis Atāls, Dinārs Gulbis, Silvestrs Sīlis, Vinsents Kūkojs, vēl citi - tā Haralds Sīmanis izlasei iesniedzis savu visjaunāko dziesmu „Tāds laiks” ar Arvīda Ulmes dzeju:

Manuprāt, šai dziesmā Haraldu daudzi iepazīs gluži citā gaismā – kā izteiktu Latvijas patriotu, kurš dzīvo līdzi savam laikam, pierādot, ka dziesminieks nav cilvēks, kurš dzied par puķēm vai skaistu laiku,  viņam sāp tas, kas notiek mums apkārt!

Prieks arī par Liepājas puses dziesminieka Ulda Ozola klātbūtni – viņa dziesma "Zemgale" ar Māras Zālītes dzeju ir Ulda pats pirmais skaņu ierakstu studijā iedziedātais ieraksts! Egons slavē arī mākslinieces Ilmas Strazdiņas veidoto albuma noformējumu un saka sirsnīgu paldies „Straupes piensaimniekam” par atbalstu, kas nācis gluži pēdējā brīdī.

Vēl jāpiebilst, ka albums „Tēva dubļi sidraboti” netiks pārdots, to varēs iegūt dziesminieku pasākumu apmeklētāji:

Vēlamies to dāvāt tiem, kuri jebkādā veidā atbalsta dziesminieku aktivitātes – jā, jā, kaut vai pacienā ar pusdienām vai piepilda benzīnbāku, lai mākslinieki tiktu uz koncertvietām!

Raidījumā izskan Haralda Sīmaņa dziesma "Tāds laiks", Ulda Ozola "Zemgale" un Silvestra Sīļa izpildītais skaņdarbs "Ceļš".