Piektdien, 21.oktobrī, vēlā pēcpusdienā bija izcēlies plašs ugunsgrēks Jaunpiebalgas pagasta «Lielkrūzēs», kur aizdegusies kūts, šķūnis un viesu mājas jumts aptuveni 200 kvadrātmetru platībā,

sausā ziņu valodā pirms nepilna mēneša vēstīja vairāki portāli.

Katram, kas seko līdzi Latvijas dziesminieku gaitām, "Lielkrūžu" vārds ir labi zināms - Valentīnas un Guntara Dolmaņu vadītā dabas saimniecība jau septiņus gadus pēc kārtas ir mājvieta Latvijas dziesminieku saietam. Diemžēl ēkas nebija apdrošinātas un līdz ziemai tām nepieciešami vismaz pagaidu jumti...

Dziesminieki zvanīja un prasīja - ko mēs varam dot, mēs gribam lietas labā kaut ko darīt!

Un tieši dziesmas ir tas, ko var dot dziesminieks, un šai koncertā mēs varam atbalstīt Saieta mājvietu, pasakot, cik svarīga mums ir šī vieta!

par koncerta "Dziesminieki Lielkrūzēm" idejas rašanos stāsta Ilze Kalna, aicinot dziesminieku daiļrades cienītājus 15.novembrī doties uz Krāsotāju ielu 12, koka ēku renovācijas centru "Koka Rīga", kur ar dziesmām uzstāsies Haralds Sīmanis, Varis Vētra, Ēriks Loks, Elīna Līce, Egons Pičners, Kārlis Kazāks, Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš, Vilnis Punka, Valdis Atāls, Mikus Frišfelds, Uldis Ozols, Arnis Miltiņš, Uldis Kākulis, kā arī Vinsents un Rihards Kūkoji.

Milzīgs paldies dziesminiekiem - visi, kurus mēs uzrunājām, teica Jā! un atlika visas citas lietas...

Ieeja koncertā būs par ziedojumiem ēku atjaunošanai, lai 2017.gada 29.-30.jūlijā "Lielkrūzēs" varētu notikt arī astotais Latvijas Dziesminieku un tautas saiets. Der zināt, ka ziedojumus varēs veikt gan skaidras, gan bezskaidras naudas veidā un visi ziedotāji saņems "Lielkrūzēs" tapušās dzejas krājumu "Tur dzimušais" un kompaktdisku "Tēva dubļi sidraboti" ar dziesminieku ierakstu izlasi.

Vēl piebilde - tā kā "Koka Rīgas" ietilpība ir ierobežota, koncerta "Dziesminieki Lielkrūzēm" skanīgākie mirkļi būs dzirdami arī 20.novembra raidījumā "Atveriet, te dziesma".

Raidījumā izskan koncerta dalībnieku dziesmas - Egona Pičnera "Lielkrūžu rudens", kā arī Arņa un Laimas Miltiņu izpildītā "Uguni kurt" - tieši no šīs dziesmas ir ņemta koncerta devīze "Tu vari, Tu proti siltumu dot".