Es nejūtos kā dziesminiece, man tuvāks ir trubadūra vārds,

no šīgada "Bilžu" folkkoncerta skatuves paziņoja dziesminiece Anta Eņģele, kas muzicēšanu sākusi pirms trīsdesmit gadiem - vēl kopā ar leģendāro Austru Pumpuri.

Tiesa gan, vēsturniekiem par trubadūriem ir savs viedoklis - šo mūziķu ziedu laiki bija 12.-13.gadsimts un arī dziesmas viņi izpildīja pārsvarā provansiešu valodā, bet mūslaikos trubadūra vārds saistās ar muzikantu, kas ceļojumos savāktās dziesmas no dažādiem laikiem un dažādās valodās aiznes līdz saviem klausītājiem.

Dziesmas atlasīt ir ļoti viegli - dziesmu ir neprātīgi daudz par visam tēmām, vienīgā tēma, par kuru dziesmas ir grūti atlasīt, ir dzelzceļa tēma, to es zinu, jo man savulaik lūdza uztaisīt dzelzceļnieku programmu,

sarunas iesākumā pajoko Anta, kurai kopā ar skatuves kolēģi, bajānistu Marko Ojalu šāda dziesmu programma jau ir bijusi - "Jūras dziesmas". Tagad mūziķi ir radījuši jaunu - "Antas eņģeļi lido atkal", kas savu pirmatskaņojumu piedzīvos 12.novembrī, RTU Svētku zālē.

Galvenais varonis šai programmā būs putni - būs gan dažādu autoru dziesmas par un ap putniem, gan arī pašu putnu balsu ieraksti, ar kuriem mūziķus ir apgādājis ornitologs Edmunds Račinskis. Vaicāju, vai putnu balsis koncertam izvēlētas, lai klausītājs varētu vieglāk pārlaist garo rudens un ziemas laiku:

Tu pateici ļoti precīzi - putnu balsis ir tas, kas man pašai visvairāk pietrūkst garajā ziemas laikā, tāpēc es nebaidījos miksēt mūsu balsis ar putnu dziedājumiem!

Tātad programmā būs divi dueti - vienu veidos cilvēku un putnu balsis, bet otru - Svešvalodu fakultātē studējušās Antas un diplomētā bajānista Marko duets - pirmajā acu uzmetienā abi ir šķietami dažādu raksturu mākslinieki:

Ja cilvēkiem ir pluss un mīnuss, tas viņus vieno, tas ir labākais, kas var būt, ja ir divi plusi, tad viss iet pa gaisu un nekāda sadarbība nav iespējama! Bet mums ir ideāla saderība - mēs varam ilgi braukt vienā mašīnā un nestrīdēties par niekiem :)

Interesanti, ka šai programmā Marko sev ierasto bajānu ir nomainījis pret ģitāru un pavisam jaunu instrumentu - mandolīnu, bet pie putniem gan viņam nav jāpierod:

bez putniem es nevaru, es esmu putnu mīlētājs no visas sirds, (dzimtajā) Somijā es biju pat ornitologu biedrībā!

Raidījumā izskan radio studijā "dzīvajā" iespēlētās Antas un Marko dziesmas no programmas "Antas eņģeļi lido atkal" - Jāņa Lūsēna sacerētā "Dailniekam", Lienes Šomases "Ugunskurs" un Uģa Sildega kvartetam 4+4 savulaik sarakstītā dziesma "Pētergailis" - tās izskanēs arī dueta tuvākajos koncertos klubā "Austrumu robeža" 30.novembrī un 11.decembrī un pēc tam arī citviet Latvijā, tā kā sekojiet reklāmai!