Otrdiena, 2024. gada 16. aprīlis

Vārda diena: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Ziemassvētku vakarā Latvijas Radio skanēs Maestro Raimonda Paula jaunā programma „Baltie svētki”

 

Informācija medijiem 

22.12.2023.

Ziemassvētku vakarā Latvijas Radio skanēs Maestro Raimonda Paula jaunā programma „Baltie svētki”

Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī, Latvijas Radio un Latvijas Televīzija raidīs literāri muzikālu uzvedumu „Baltie svētki”, kas tapis pēc Kārļa Skalbes pasakas „Ziemassvētki būdiņā” motīviem Raimonda Paula mūzikas mijiedarbībā. Kā norāda muzikālā uzveduma veidotāji, tas ļaus pierimt saspringtajā laikā, apstājoties un ieklausoties Kārļa Skalbes radītajā sižetā.

Līdz ar jauno uzvedumu „Baltie svētki” Maestro Raimonds Pauls Ziemassvētkos aicina atsaukt atmiņās to mīlestību, labestību un sirdssiltumu, kas šodien varbūt nedaudz pagaisis. „Mēs vairāk domājām par tādu intīmu, lirisku, sentimentālu noskaņu. Es gribētu, lai tas uzburtu tādu ainu par romantisku lauku baznīciņu vai kādu mājiņu laukos, kur cilvēki pie sveču gaismas svin šos svētkus. Uzburt šādu klusinātu noskaņu bez lieka trokšņa – tāds bija mūsu mērķis,” par jauno uzvedumu saka pats Maestro Raimonds Pauls.

„Tā kā Maestro gribēja, lai viņa Ziemassvētki būtu ģimeniski un mājīgi, tad es domāju – šādā reizē nevar būt nekas labāks par Kārli Skalbi. Un tad, kad izvēlējāmies šo darbu, bija jautājums, kurš to lasīs, un mums visiem bija vienprātīgs lēmums, ka tas būs Jēkabs Reinis. Ceru, ka tas būs kaut kas mīļš, jauks, visiem saprotams un ikvienam liks arī padomāt,” stāsta programmas producente Māra Eglīte.

Jaunā muzikālā uzveduma „Baltie svētki” pirmatskaņojums gaidāms 24. decembrī plkst. 17.05 Latvijas Radio 1 „Radioteātrī” un Latvijas Radio 2 ēterā, kā arī LTV1 24. decembrī plkst. 20.25. 

Latvijas Radio 1. studijā, klātesot pie klavierēm, dziesmas izpildīs pats Maestro Raimonds Pauls.  Skanēs Kārļa Skalbes tēlojums „Ziemassvētki būdiņā” aktiera Jēkaba Reiņa lasījumā un Raimonda Paula dziesmas ar Viļa Plūdoņa, Aspazijas, Ojāra Vācieša, Jāņa Petera, Guntara Rača un Ineses Zanderes dzeju. Tās izdziedās Paula Saija, Ērika Eglija-Grāvele un Jānis Kurševs. Koncertā piedalīsies Latvijas labākie mūziķi – Jānis Kalniņš (ģitāra), Edvīns Ozols (bass), Māris Briežkalns (sitamie instrumenti) un Elizabeta Lāce (arfa).

Ziemassvētku programmas „Baltie svētki” scenāriju veidojis Edmunds Freibergs, producente – Latvijas Radio „Radioteātris” vadītāja Māra Eglīte. Koncerta televīzijas ieraksta režisore ir Aiga Gramste, redaktore – Eva Heinsberga, producente – Jana Priedniece.

 

Papildu informācija:


Liene Pālēna

Latvijas Radio 

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv