Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Labdarības maratonā “Dod pieci!” jau saziedoti 335 689 eiro

 

Rit sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” piektā diennakts, un līdz 20. decembra vakara plkst. 18.00 jau saziedoti 335 689 eiro Ukrainas bēgļu ģimeņu bērnu atbalstam. Līdz šim brīdim “Dod pieci!” partneris maratona norisē Ziedot.lv saņēmis 309 palīdzības pieteikumus, no kuriem lielākais daudzums ir lūgumi pēc palīdzība sociālajam atbalstam un pamatvajadzību nodrošināšanai.

Katru dienu “Dod pieci!” stikla studiju Vecrīgā apmeklē dažādi viesi, tai skaitā ukraiņu ģimenes, kas dalās savā pieredzē: kā ir bēgt no kara, doties bēgļu gaitās un uzsākt dzīvi citā valstī. Tāpat ik dienu tiek uzklausīti arī paši ziedotāji un tie, kas jau līdz šim snieguši palīdzīgu roku ukraiņiem. Kā norādīja ziedotāja Laura, tad „sargājot ukraiņu bērnus, mēs sargājam arī savējos”.

 

“Dod pieci!” stikla studijā katru dienu viesojas arī eksperti un atbalsta sniedzēji, daloties pieredzē par Ukrainas bēgļu vajadzībām un nepieciešamo palīdzību.

 

Biedrības “Tavi Draugi” Ziemassvētku ekspreša koordinatore Beāte Bēvalde pastāstīja par ideju sarūpēt Ziemassvētku dāvanas bērniem Ukrainā, kuri atrodas bērnu namos. “Ir bērni, kuru vecāki aizstāv valsti un nevarēs būt kopā ar viņiem svētkos. Ir bērni, kuriem vecāku vispār vairs nav, līdz ar to nav neviena, kurš par viņiem parūpēsies. Līdz 23. decembrim ikvienam ir iespēja viņiem sarūpēt dāvanas.” Bērnu vēlmes ir ļoti vienkāršas un tai situācijai, kur viņi atrodas, atbilstošas – kāds bērns vēlējās savu gultu, lielākā daļa no bērniem Ziemassvētkos grib pieres lukturīšus.

Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem vadītājs Pēteris Grūbe uzsvēra, ka šobrīd vērojams būtisks Ukrainas bēgļu skaita pieaugums – ja līdz šim dienas laikā Rīgas atbalsta centru apmeklēja ap 600 cilvēku, tad vakar skaits pieauga līdz 1000 cilvēkiem, bet šodien būs vēl vairāk. Savukārt Rīgas vicemēre Linda Ozola sarunā ar stikla studijas dīdžejiem norādīja, ka ir “Ļoti svarīgi atcerēties, ka bērniem ar traumatisku pieredzi svarīgākais ir palīdzēt iekļauties normālā miera laika sabiedrībā. Bez atbalsta sadziedēt traumas saviem spēkiem bērnam ir teju neiespējami. Šeit rokas ir par īsu gan valstij, gan sabiedrībai, tāpēc ļoti būtisks ir sabiedrības atbalsta plecs,” tā Linda Ozola.

Katru vakaru plkst. 21.30 “Dod pieci!” stikla studijā notiek “Domātāju sarunas”, kuru laikā Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personība Elīna Baltskara sarunājas ar tēmas viesiem par karu. Filozofs Vents Sīlis norādīja, ka šis karš ir tikai sākums milzīgām pārmaiņām sabiedrībā. “Ja kāds vēl šaubās, kurai valstij pieder Krima vai arī  nav vēl līdz galam skaidrs, par ko ir šis karš, tad šis karš ir par to, ka fašistiskā Krievija viena psihopāta vadībā ir iebrukusi kaimiņu zemē, kurā bez jebkādas izšķiršanas tiek nogalināti gan kareivji, gan civiliedzīvotāji, tiek zagts, tiek laupīts, tiek izvarots, zeme tiek postīta. Ja kādam tas vēl nav skaidrs, manās acīs šis cilvēks kaut kādu savu cilvēcības daļu ir zaudējis.” Tāpat Vents Sīlis aicināja aizdomāties: “Iedomājaties, kā ir tam ukraiņu karavīram, kurš, zinot visas notikušās šausmas, grib atriebties. Viņam ir jāsaglabā līdzjūtība, vienalga,  cik grūti tas būtu, lai pats nekļūtu par briesmoni. Pretējā gadījumā viņš pats kļūst par šī ļaunuma daļu. To mēs nedrīkstam pieļaut. Mēs nedrīkstam pārvērsties par naidā kūsājošiem zvēriem, kuri ir gatavi saplosīt visu, kas ir mūsu priekšā.”

 

Skrienošais DJ Grēviņš pievar piekto 42 km maratonu Talsos

 

Stikla studijas dīdžeji regulāri sazinās arī ar skrienošo dīdžeju Tomu Grēviņu, kurš labdarības maratona “Dod pieci!” piektajā dienā un ne tajos vienkāršākajos laikapstākļos noskrējis jau savu piekto no septiņiem maratoniem. Šodien viņš savu 42 km distanci veica Talsos, 42 reizes apskrienot ap Talsu ezeru. Par šo maratonu paldies jāsaka palešu un palešu apmaļu ražotāja “Kronus” 10 000 eiro ziedojumam.  Uzņēmuma “Kronus” mārketinga vadītājs Artjoms Minajevs norādīja, ka uzņēmuma komanda jau kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā nešauboties nostājusies pret karu un agresiju. “Kronus” šogad aktīvi iesaistījies palīdzības sniegšanā Ukrainai, taču nevis ar ziedojumiem militāriem mērķiem, bet ieguldot projektos, kas nesīs ilgtermiņa labumu ne vien Ukrainai, bet arī Latvijai.

Tomam Grēviņam priekšā vēl divi maratoni – rīt Jelgavā, bet “Dod pieci!” labdarības maratona noslēguma dienā Rīgā.

Ultra riteņbraucējs Arvis Sprude ir ceļā uz pasaules rekordu par garāko nobraukto distanci uz velo trenažiera. Labdarības maratona laikā viņa mērķis ir nobraukt vismaz 3200 km. Līdz šīs dienas plkst. 18.00 Arvis jau pieveicis 2150 km. Arvja centienus pārspēt pasaules rekordu atbalsta apdrošināšanas uzņēmums If Apdrošināšana, kas par katriem Arvja nobrauktiem 100 kilometriem ziedos 500 eiro labdarības maratona “Dod pieci!” šī gada mērķim – ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam.

 

Kā ziedot “Dod pieci!”:

 

  • Ziedojumus, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret savu mīļāko dziesmu var veikt mājaslapā dodpieci.lv.
  • No 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus iespējams veikt arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.
  • Ziedojumi tiek pieņemti arī „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Šogad „Circle K” apsolījis dubultot tos ziedojumus, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās. Tāpat no 16. līdz 21. decembrim “Circle K” ziedos vienu centu no katra privātpersonām pārdotā degvielas litra.
  • “Dod pieci!” ietvaros notiek labdarības izsoles, kurās tiek piedāvātas unikālas lietas, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī dažādi piedzīvojumi un notikumi, ko nekur citur nevar iegādāties. Vairāk par izsolēm šeit: https://izsole.dodpieci.lv/. “Dod pieci!” izsolēs, piemēram, šodien ir vairāki lieliski papildinājumi, piemēram, boksa cimdi ar brāļu Kļičko parakstiem.

 

Sabiedriskie mediji solidarizējas ar ukraiņu tautu

 

No 16. līdz 22. decembrim Vecrīgā, Doma laukumā, izbūvētajā stikla studijā uz 158 stundām tika ieslēgti Latvijas Radio 5 – Pieci.lv DJ – ētera personības – Linda Samsonova un Marta Grigale, kā arī lai viesdīdžejs – mūziķis Edgars Vilcāns, lai sešarpus diennakšu garumā tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētās dziesmas. “Dod pieci!” maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā dodpieci.lv un “Dod pieci!” sociālo tīklu kontos.

Solidarizējoties ar ukraiņu tautu, kas Krievijas karadarbības dēļ bija spiesta doties bēgļu gaitās, “Dod pieci!” šogad aicina sabiedrību atbalstīt Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Latvijā šobrīd atrodas aptuveni 35 tūkstoši ukraiņu bēgļu. Pēc Iekšlietu ministrijas aplēsēm aptuveni 31% no visiem ukraiņu bēgļiem Latvijā ir bērni.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks Ārkārtas palīdzības fondā, lai sniegtu tiešu palīdzību ukraiņu bēgļu bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai Latvijā – skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām. Kā ik gadu, arī šogad labdarības maratonā saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks veltīti ziedojuma mērķim.

“Dod pieci!” organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv. Labdarības maratona norises partneri ir “Luminor banka” un “Circle K”, komunikācijas kampaņu veido reklāmas aģentūra “Havas Creative”. “Dod pieci!” palīdz vairāki desmiti uzņēmumu: “Visual Media”, “Dscreens”, digitālā satura mārketinga aģentūra “New Black”, “Sign Box”, “Mārupes logi”, veikalu tīkls “AlanDeko”, mēbeļu ražotājs ISKU, lielformāta drukas ražotājs “Magnum NT”, mūzikas preču veikals “Tava skaņa”, gaismu un skatuvju kompānija NA, eglupiegade.lv, perkamkopa.lv, tekstila nomas serviss “Lindsrtom Latvija”, “Toi Toi”, “Wooling”, “Centrālā Laboratorija”, apsardzes uzņēmums “Mega sargs”, inkasācijas uzņēmums “Brinks”, kafejnīca “Spināti un sviests”, “Gemoss”, “Wolt Latvija”, “Skrivanek Baltic”, viesnīca “Gutenbergs”, “Viesnīca Jelgava”, “Kolonna Hotel Rēzekne”, “Norde Auto”, “AirBaltic”.

 

Papildu informācija:

Liene Pālēna

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Radio

Tālr.: +371 26104145

Doma laukums 8, Rīga, LV-1505

www.latvijasradio.lv