Folk-hiphops ir kā tilts starp hiphopu un folkmūziku,

sarunas sākumā paskaidro mūziķis Jānis Šķesteris jeb Misters, kura dziesma "Pēdējais cīnītājs" ir sākusi skanēt Latvijas Radio 2 "Muzikālajā bankā".

Tomēr es par Misteru uzzināju jau senāk - šai vasarā, iepazīstoties ar Cēsīs notiekošā etno-eko festivāla "Sviests" dalībniekiem - varbūt tieši šī festivāla apmeklētāju attieksme pret šo žanru mainījās no "reps un folklora? Man liekas, ka tas galīgi neiet kopā!" uz "es Tavā dziesmā kaut ko sadzirdēju un tas mainīja manu skatījumu uz repu".

Mūziķis arī uzskata, ka Latvijas hiphopā pēdējā laikā ir parādījušies vairāki šādi "tiltus metoši" ieraksti - tā Arturs Skutelis savā albumā "Audums" sadarbojas ar džeza mūziķiem, bet paša Jāņa ierakstos "Pavasaris" un "Pēdējais cīnītājs" dzirdamo kokli spēlē folkloras kopas "Vilkači" dalībnieks Edgars Zilberts:

tieši Edgars man savulaik teica - man ir foršs kokles motīvs, atbrauc, iespēlēsim un paskatīsimies, kas sanāks! Tā tapa dziesma "Pavasaris", ar kuru es sapratu, ka man nevajag izmantot dainu tekstus, bet gan tautas mūzikas motīvus!

Repa mūziķu "nometnē" pēc šī dziesmas tapšanas valdīja patīkams pārsteigums - mūziķi man nāca klāt un teica "man arī bija doma uztaisīt repu uz kokles, bet Tu to izdarīji pirmais"!

Mistera pagaidām pēdējais ieraksts ir "Pēdējais cīnītājs", kurā ir dzirdams arī fragments no vēsturiskās Kārļa Ulmaņa runas, ko viņš ir teicis pēc 1934.gada apvērsuma - tas ir rets un patīkams izņēmums latviešu elektroniskajā mūzikā, kurā pārsvarā tiek izmantoti ārvalstu mūzikas un tekstu sempli. Dziesmā skan arī postfolka apvienības DABA SAN dalībnieces Ineses Neimanes flauta, bet mūzikas autors ir jau minētais Edgars Zilberts, sadarbībā ar kuru Misters turpina darbu pie jaunā albuma, kas pie klausītājiem varētu nonākt jau pavasarī - gaidīsim!