Mēs ejam uz Latvijas ražīgākās grupas titula iegūšanu - tā pirms pāris gadiem tapušajā intervijā pajokoja instrumentālās mūzikas dueta ĀRES mūziķi.

Tomēr pirmajiem diviem albumiem trešais ar nosaukumu „Facets” jeb „Šķautnes” sekoja vien šogad.

Mums mainījās pieeja mūzikai, pieauga arī kvalitātes prasības -

sarunā atklāj dueta ģitārists Jānis Zvīnis, tomēr galvenais ir tas, ka grupas skanējums joprojām ir atpazīstams – tā ir ritmiski sapņaina elektronika ar ģitāras iespēlēm:

Vienā brīdī šāds skanējums kļuva trendīgs un šobrīd ir diezgan daudz šādas mūzikas ārzemēs, arī Latvijā ir dažas grupas – bet mēs bijām pirmie!

Savukārt par elektronikas skanējumu atbildīgais Andrejs Makarevičs stāsta, ka iesākumā ir bijis plāns dueta skaņdarbu nosaukumos izmantot piejūras lībisko dialektu, tomēr tas ir izrādījies pārāk sarežģīti. Vietējais kolorīts dueta albumā tomēr ir nolasāms gan skaņdarbā „Kāpas toreiz”, gan sapņainajā kompozīcijā „Niedrāja labirints” un Andrejs uzsver:

Mēs esam Vecsalacas grupa, tas ir bišķiņ krutāk nekā Salacgrīvas!

ĀRES šovasar būs dzirdamas vairākos koncertos, tai skaitā hārdkora scēnai veltītajā Smiltenes „Rupjmaizē”, tāpat gaidāmi arī vairāki jauni ieraksti.

Viens no tiem nāk no elektroniskās mūzikas izdevniecības DIRTY DEAL AUDIO radošajām laboratorijām, kam dots „Treniņu trešdienu” nosaukums – tur ir tapis kopdarbs ar „pēdējo PSRS r&b mākslinieku” Andreju Gradinarovu un visiem jaunumiem varat sekot dueta ĀRES Facebook lapā.

Raidījumā izskan skaņdarbi „Kad nebeidz līt”, „Kāpas toreiz” un „Niedrāja labirints” no albuma "Facets"