Laipns kā Ziemassvētku vecītis, vienmēr optimistisks un ar smaidu sejā pretim nāk dziedātājs un vokālais pedagogs Andris Daņiļenko, un tieši viņš Latvijā visvairāk ir apdziedājis Ziemassvētkus. Andra karjera uz lielās estrādes sākās tieši ar Ziemassvētkiem tālajā 1989. gadā, kad viņam, tobrīd vēl Latvijas konservatorijas vokālās nodaļas studentam, ausīs nāca baumas, ka tiek meklēts dziedātājs Ziemassvētku dziesmu ieskaņošanai.

Režisores Irēnas Jasliņas mudināts Daņiļenko devās uz noklausīšanos radio. Jā, tā bija taisnība, dziedāts bija nepieciešams, turklāt pašam Maestro Raimondam Paulam, kas bija sacerējis virkni Ziemassvētku dziesmu. Toreiz tapa ļoti skaista svētku programma, ko rādīja Latvijas televīzija, un tajā sadziedājās Andris Daņiļenko, Raimonds Pauls, Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis „Dzeguzīte” un citi dziedātāji.

Tā tieši Ziemassvētkos notika Andra Daņiļenko debija, un varbūt arī tādēļ turpmāk Ziemassvētku tēmai viņš pievērsās it bieži. Arī savā Latvijas radio estrādes un vieglās mūzikas orķestra solista darbā, jo pēc ugunskristībām Daņiļenko uzaicināja kļūt par radio štata darbinieku, un turpmākajos septiņos šai darbā aizvadītajos gados Andris esot sadziedājis apmēram 3 stundas visdažādākās mūzikas. Protams, arī Ziemassvētku dziesmas, līdz ar to daudzu gadu garumā šie svētki dziedātājam saistījās tikai un vienīgi ar darbu.

Vairāki skaisti Ziemassvētku dziesmu ieskaņojumi radio tapa sadarbībā ar pianistu un komponistu Madaru Kalniņu, un ar jaunu iedvesmu šai tēmai Andris ķērās klāt pēc ceļojuma uz Izraēlu. Tur Daņiļenko papildināja vokālo meistarību pie profesores Rašelas Šulovas. Tieši Izraēlā Andris tā pa īstam aptvēris, par ko tad īsti vēsta šis nemirstīgais stāsts par Kristus bērniņa dzimšanu silītē, Bētlemē, un ar kādām sajūtām jādzied dziesmas šim mirklim par godu, kuru daudzi uzskata par pasaku, bet citi - par svinīgu nopietnību. Turpinot Andra Ziemassvētkiem veltīto priekšnesumu uzskaiti - 1995. gadā studijā „Balss” tapa Ziemassvētku dziesmas Valta Pūces aranžējumos, 1998. gadā izdotas Latvijas Radio ieskaņotās „Ziemassvētku dziesmas”, 1999. gadā klajā nāca Andra albums „Svētvakars”, bet 2002. gadā no jauna tika pārdziedātas Raimonda Paula dziesmas jaunos aranžējumos. Kopš to pirmatskaņojuma bija pagājis ilgs laiks un likās, ka šīm melodijām jāskan jau mazliet citādāk.

Domājams, veseli 4 Ziemassvētku dziesmu albumi ir īsts Latvijas rekords, kas gan nebija Andrim nekāds pašmērķis. Un patiesībā žēl, ka pēdējos gados Nacionālā teātra gadumijas koncertos Daņiļenko nedzied pats, bet tikai palīdz iestudēt dziedājumus aktieriem. Tā noticis arī šoreiz, bet tagad gan baudiet svētku korāli „Tu atnāci” Jāņa Sildega aranžējumā, ko Andris Daņiļenko radio studijā iemūžinājis 1995. gadā, viņam piebalsos Kaspara Putniņa vokālā grupa.