1976. gadā vīru kora „Absolventi” priekšā stājās 28. gadus vecs, melnmatains un ūsains kordiriģents, Paula Kveldes skolnieks Arvīds Platpers, lai ar saviem enerģiskajiem žestiem un prasībām ieviestu jaunas vēsmas kora darbībā. Daudz ūdeņu aiztecējis kopš tā laika, un 30. novembrī ar koncertu „Dvēseles skaņās” Rīgas Domā Arvīds Platpers svinēs savu 70. jubileju. Protams, galvenie dziedātāji būs abi jubilāra vadītie vīru kori, gan „Absolventi”, gan Ķekavas vīru koris, un, kā gan citādi, jo lielākā daļa darba mūža aizvadīta kopā ar šiem kolektīviem. Koncertā skanēs garīgā mūzika, Andreja Jurjāna, Franka, Bēthovena, Verdi, Bizē un citu autoru skaņdarbi, kā arī Raimonda Paula dziesma „Marijai”.

Sadarbība ar Raimondu Paulu „Absolventiem” sakrīt ar Arvīda Platpera diriģenta karjeras laiku. Maestro mūzika gan dziedāta jau kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem, taču visaktīvākā Paula mūzika kora repertuārā ienāca tieši 70. gadu beigās, kā arī 80. un 90. gados. Piemēram, komponistam svinot 60. jubileju, Arvīds Platpers sarīkoja īpašu koncertu, kas notika 1996. gada 8. janvārī universitātes Lielajā aulā. Maestro dzimšanas dienā 12. janvārī koncertā Nacionālajā operā tāpat dziedāja „Absolventi”, un vēlāk šī īpašā dziesmu programma līdz ar jautrām izdarībām izskanēja pa visu Latviju, piedaloties pašam autoram, kam pēc asprātībām nekad nav bijis ilgi jāmeklē. Paula populāro dziesmu iespaidā Arvīdam Platperam radās doma tās ieskaņot albumā paša aranžējumos. Programmu „Vīru dziesmas” gan papildināja arī citu autoru darbi, un šīs melodijas joprojām bieži skan radio. Tā kā par kori „Absolventi” uzrakstīta grāmata, tad tās autori rūpīgi saskaitījuši, cik Maestro dziesmu bijis vīru repertuārā, turklāt virkne dziesmu ir īpaši šim korim rakstīta. Ieskaņots arī albums „Liec galvu krusta priekšā” ar Normundu Rutuli kā solistu, bet dziesma „Marijai”, kas 30. novembrī skanēs Rīgas domā, „Absolventu” repertuārā ir kopš 1997. gada, pazīstama arī ar nosaukumu „Māte Marija”. Arvīda Platpera vadībā koris piedalījies gan Raimonda Paula festivālos, gan Dziedāšanas svētkos, gan citos koncertos, un Arvīda Platpera nenogurstošā darbošanās mūsu kormūzikas druvā guvusi lielu klausītāju atzinību.

Vēl nesen Rīgas latviešu biedrības Valsts svētku ballē Platpera kungs ņēma rokā akordeonu un pulcēja svinētājus uz kopīgu dziedāšanu vairāku stundu garumā. Atgādinot, ka Arvīds Platpers dzimis 1948. gada 1. decembrī Siguldā un vēlot diriģentam tikpat nedziestošu enerģiju un panākumus ne tikai 30. novembra, bet arī citos koncertos, jubilāru, pedagogu un Dziesmu svētku virsdiriģentu sveiksim ar Raimonda Paula un Imanta Ziedoņa dziesmu „Kas nezina” no albuma „Vīru dziesmas”.