Ar tenoru Armandu Birkenu man bija līdzīgi kā ar Latvijas radio populārajiem diktoriem, kuru balsis 70. un 80. gados klausījos, iztēlodamās, kā viņi īsti izskatās, un gan Sandra Glāzupa, gan Dzintris Kolāts dzīvē ļoti atšķīrās no maniem iedomu tēliem. Tāpat bija ar Birkenu, kura balsi iepazinu no magnetafona lentēm ar „Čikāgas piecīšu” dziesmām. „Pazudušais dēls” un „Es redzēju bāleliņu” uzbūra sapņaina, romantiska jaunekļa tēlu, tāpēc, ieraugot dzīvespriecīgo, omulīgo Armandu 80. gadu nogalē uz skatuves tepat Latvijā, bija izbrīns, un vēl jo vairāk jābrīnās, ka drīz vien, 9. janvārī skaistās balss īpašnieks un dziesmu autors svinēs jau 65. jubileju.

„Čikāgas piecīšiem” Birkens pievienojās jau tālajā 1973. gadā, un tas bija viņa liels sapnis.1954. gada 9. janvārī dzimušais Armands iepriekš aktīvi piedalījās trimdas latviešu kultūras dzīvē, dziedāja duetā ar māsu Lauru, ilgus gadus Čikāgā dejoja tautas dejas grupā „Dzelme”. Kaut gan Birkens ieguvis augstāko izglītību mūzikas vēsturē un daudzus gadus studējis dziedāšanu, mūzika viņa dzīvē lielākoties palikusi hobija līmenī. Tas sakāms gan par tiem vairāk nekā 40 gadiem, kas aizvadīti kopā ar „Piecīšiem”, gan par Armanda darbošanos dažādos latviešu kolektīvos. Viņš dziedājis vīru korī „Daugavieši” Čikāgā, piedalījies vairākos Amerikas un Kanādas Dziesmusvētkos, kur pēdējos gados bijis rīkotāju pulkā. Taču vislielākais darbs protams, ieguldīts „Čikāgas piecīšos”, kur Armands dziedājis, spēlējis ģitāru un komponējis, piedalījies ansambļa koncertos gandrīz visās pasaules malās.

Birkena sacerētas ir populārās „Piecīšu” melodijas „Mūsu mīlestība”, „Par mani, draudziņ, nebēdā”, „Roze”, „Dziesma vasarai”, Līgo dziesma”, „Lai visa pasaule to redz” un citas. Latvijā vairākas koncertturnejas Birkens rīkojis kopā ar dziedātāju Loriju Vudu-Cinkusu, arī citiem solistiem, atskaņojot paškomponēto romantisko repertuāru. Pateicoties savai nopietnajai muzikālajai izglītībai, Armands spējis saglabāt augsta līmeņa dziedāšanas kvalitāti, ko rādīja arī Latvijas simtgades sarīkojumos. Lai laba veselība un balss skan tikpat labi – ar šo vēlējumu klausāmies jubilāra, Armanda Birkena dziesmu „Saules diena” ar Skaidrītes Kaldupes dzeju no 1983. gada „Piecīšu” skaņuplates „Par mani, draudziņ, nebēdā”.