Inese Emsiņa, Inese Greste, Inese Bernāne – visas šīs Ineses ir viena persona, mainījušies tikai uzvārdi: vispirms no vecākiem mantotais, tad pirmajā laulībā gūtais, ar kuru arī dziedātāju iepazina klausītāji, Bet trešais – Bernāne – iegūts 2002. gadā, slēdzot otro laulību, taču koncertos viņa joprojām tiek pieteikta kā Inese Greste. Kaut arī dāmām gadus neskaita, par Inesi runājam apaļas jubilejas sakarā, kas gan nosvinēta jau 18. jūlijā.

Grestes uzvārdu Latvijā skaļi sāka skandināt tikai tad, kad viņa kļuva par solisti tuvu un tālu slavenajā Latvijas PSR Filharmonijas grupā „Tip Top” pārī ar Eināru Vītolu, taču dziedāšana Inesei ir asinīs un ar to viņa aizrāvusies kopš mazotnes. Rīkojusi koncertus pagaldē, pēc kuriem no vecākiem pieprasījusi aplausus. Dziedāt klausītāju priekšā Grestei paticis daudz vairāk nekā strādāt sterilā skaņu ierakstu studijā, tālab ieskaņojumu nav daudz, taču daži tapuši arī tālajos pagājušā gadsimta 80. gados, kad kopā ar „Tip Top” dziedātāja paciemojusies arī Amerikā ar rokenrolu, blūzu un latviešu šlāgeru repertuāru.

Tā kā Inese Greste absolvējusi Rīgas 50. vidusskolu, angļu valodā viņa runā un dzied brīvi, bērnībā viņa daudz klausījusies arī vectēva krātās operešu skaņuplates, tāpēc pārvalda arī citas valodas, kas lietā liktas arī dziedot viesnīcas „Latvija” varietē 80. gadu sākumā. Sākumā gan pēc J. Mediņa mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas beigšanas jaunā soliste cerēja savu mūžu pamatā sasaistīt ar akadēmisko žanru, jo jau studiju gados sāka dziedāt Latvijas radio korī. Taču, sākusi uzstāties skolas ballēs jau kopš 9. klases, nepameta arī priekšnesumus izklaides žanrā. Tad nu darbošanās divos virzienos radīja balss pārpūli, no kora bija jāaiziet, un Grestes balss ieguva jaunu, it kā piesmakušu tembru, ar kuru nu bija jāsamierinās.

„Tip Top” repertuāram Ineses Grestes dūmakainā balss bija kā radīta, viņas lielā kaislība bija kantrī, „Lauku ielas diksilenda” sastāvā dziedāts arī šādā stilā. Un dziedātāja atzīst, ka savulaik uzstājusies visai daudzos Rīgas restorānos, sevišķi bieži „Lunā” un „Rīdzenē”. Pēc „Tip Top” izjukšanas kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem dziedāts kopā ar Alni Zaķi restorānā „Rīga”, arī pie Jāņa Sildega „Senajā Rīgā”, arī Mazās Ģildes šlāgerkorī, kopā ar orķestri „Rīga”, partnerībā ar Hariju Užanu vai Gunti Branci, arī citiem mūziķiem. Nu jau 7 gadus Inese ir soliste Siguldas bigbendā, kas šogad atzīmē savas pastāvēšanas 50. jubileju, un priecājas, ka var dziedāt ar kārtīgu orķestri, taču neatsaka priekšnesumu arī kādā saviesīgā pasākumā, jo pārvalda visplašāko repertuāru jebkurai gaumei. Ikdienas darbs dziedātājai aizrit lidostā, Inese dzied arī Siguldas baznīcas korī, ar kuru šovasar piedalījās Vispārējos Dziesmu svētkos, ar prieku ieraugot savu seno darbaudzinātāju, diriģentu Edgaru Račevski. Tad nu, atceroties Ineses Grestes skaļākās slavas laikus un sveicot dziedātāju 60. jubilejā, Gunāra Grapa dziesma „Lēdijas blūzs” kopā ar Latvijas radio un TV estrādes orķestri no 1989. gada….