Ja iepriekšējā stundā mēģināju 60 gadus vecā bigbenda "Sigulda" vēsturi ietilpināt 5 minūšu stāstā, tad, lai kaut īsumā iepazīstinātu ar orķestri „Neptūns”, kas darbu sāka 1968. gadā, būtu nepieciešams daudz vairāk laika. „Neptūns” piedzīvojis ne tikai vadītāju un sastāva, bet arī stilu un žanru maiņas. Diemžēl šobrīd tas beidzis pastāvēt, tomēr ir vērts atgādināt, ka „Neptūnam” šogad svinami apaļi 50!

Ja jau „Neptūns”, tad darbojies netālu no jūras, un tā arī ir – par kolektīva mājvietu kļuva Liepājas zvejnieku kolhozs „Boļševiks”. Savas gaitas tas sāka kā īsts estrādes orķestris, ar diriģentu, pūšaminstrumentu grupu, dziedātājiem, konferansjē un savu šoferi. Ilgus gadus „Neptūna” vadītājs bija ievērojamais diriģents Jēkabs Ozoliņš, un tas vairākkārt dēvēts par Liepājas apkaimes mūziķu augstskolu, jo muzikālajās formācijās, kas nesa „Neptūna” vārdu muzicējuši daudzi slaveni roka un popmūziķi. Viņu vidū bijuši Rita Trence, Maija Lūsēna, Ainars Virga, Guntars Račs, Jānis Lūsēns, Aivars Brīze, Ivo Fomins, Tomass Kleins un daudzi citi.

Pēc orķestra „Neptūns” slavas laikiem 70. gados, sekoja sastāva samazināšana, un 1982. gadā tas pārtapa Ainara Virgas vadītā rokgrupā. Sekoja trīs gadus ilgs Jāņa Lūsēna vadīšanas laiks, un jau nākamais hārdroka periods Normunda Henkūzena vadībā ar Ivo Fominu solista amatā. Vēl no 1990. līdz 1992. gadam „Neptūns” saņem spēkus pēdējam darbības posmam, kad grupā dzied Māris Vītols, un tad arī pienāk beigas šai savulaik populārajai mūziķu komandai.

Daudzus gadus vispirms orķestris, tad grupa koncertēja Latvijā un piedalījās festivālos, konkursos un skatēs, no kā tagad palikušas tikai atmiņas. Taču ne jau sliktas, gluži otrādi – skaistas un nostalģiskas. Tad nu ieskats „Neptūna” pēdējā sastāva skanējumā ar Māra Vītola dziesmu "Tik ilgus gadus" 1992. gada ieskaņojumā.