Maz, pavisam maz izdevās uzzināt par mūziķi Māri Briedi – vismaz pāris teikumos gribējās viņu pieminēt, jo par viņa talantu liecina vairāku dziesmu un instrumentālu skaņdarbu ieraksti. Tie glabājas Latvijas radio skaņu arhīvā, diemžēl neatradu nevienu nopietnu avotu, no kura pasmelt ziņas par mūziķa dzīvi un daiļradi.

Izdevās noskaidrot vien to, ka 1943. gada 16. decembrī dzimušais mūziķis Māris Briedis nāk no Vidzemes. Tur viņš čakli darbojies kā ansambļu, tostarp kultūras nama estrādes orķestra vadītājs, komponists un aranžētājs Valmierā, un Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestrim viņu priekšā stādījis trombonists, limbažnieks Aldis Amoliņš. 80. gadu sākumā Briedis čakli ķēries pie aranžēšanas orķestra vajadzībām, sacerēta un ieskaņota arī ne viena vien dziesma, no kurām zināmākā laikam būs Sārta puķe, ko iemūžināja Ingus Pētersons. Māris Briedis bijis pianists pēc izglītības, pats komponēja gan dziesmas, gan instrumentālu mūziku, un vispār bijis ļoti čakls un enerģisks cilvēks, pratis vīru darbus, taisījis pats mājā remontu. Mūziķis līdz sava īsā mūža noslēgumam 1989. gadā aktīvi aranžēja, pēdējās partitūras rakstīdams slimības gultā Rīgas 1. slimnīcā.

Pēc Māra Brieža nāves uz radio kasetes ar viņa dziesmu ieskaņojumiem atnesa atraitne, cerībā, ka kaut kas noderēs, tiks ieskaņots profesionāli, varbūt pierakstīts notīs, taču nu vairs neviens nezina, kur šie materiāli palika. Skaidrs, ka Māra Brieža biogrāfija un daiļrade ir vēl viens melnas plankums tikai daļēji izpētītajā latviešu populārās mūzikas vēsturē. Savulaik Briedis draudzējies ar saksofonistu un flautistu Ivaru Birkānu, kura arī vairs nav starp mums, taču, iespējams, vēl ir kāds, kas varētu pastāstīt par viņa dzīves gaitām – ir iespēja to darīt, sūtot ziņu uz Latvijas radio 2 mājas lapu.

Bet šovakar, atceroties Māri Briedi 75. gadskārtā lai skan dziesma "Mēnesnīcas buramvārdi" ar Jāņa Sirmbārža dzeju Latvijas radio sieviešu vokālā ansambļa 1985. gada ieskaņojumā.