„Varēja būt, bet nebija” arī komponista, mūziķa un dziedātāja Aivara Šica 75. jubileja, kuru šogad 9. janvārī pieminēsim bez paša jubilāra. Šica dziesmas kopā ar Latvijas radio estrādes un vieglās mūzikas orķestri 80. gadu nogalē un 90. gados skandējuši dziedājuši Andris Daņiļenko, Rita Trence, Žoržs Siksna, nereti pats autors, radīts daudz skaņdarbu akordeonam, tostarp citu autoru populāru melodiju aranžējumi.

Nebūdams profesionāls vokālists, 1944. gada 9. janvārī dzimušais rīdzinieks Aivars Šics pats labprāt dziedāja savas dziesmas, tāpat viņam nebija arī komponista izglītības. Tas gan nekavēja radīt virkni jauku, melodisku, brīžam pat lipīgu dziesmu. Klajā nākuši vairāki Šica sacerējumu albumi: „Dziedu dziesmu tev”, „Akordeons”, „Piemiņas albums”, kopā ar grupu „Dzirnavas” – „Zvārtavas ūdensrozes”.

Bērnībā mūziķis apguvis akordeona spēli, mācīdamies N. Draudziņas ģimnāzijā, muzicējis Poligrāfiķu klubā izveidotajā bērnu orķestrī. 70. gados Šica akordeons skanēja dažnedažādos koncertos kopā ar aktieriem, humoristiem, 80. gadu pirmajā pusē mūziķis sāka darbu Rīgas estrādes koncertapvienībā, muzicējot izklaides iestādēs. 80. gadu beigās Šics pievienojās Latvijas radio estrādes orķestra mūziķiem, radio tapuši ieraksti, radīti aranžējumi.

90. gadu sākumā kā akordeonists viņš vairākkārt devies koncertturnejās uz trimdas latviešu mītnes vietām, pavadījis arī slaveno komponistu Eduardu Rozenštrauhu koncertceļojumos uz ārzemēm. Daudz iznācis sadarboties arī ar dziedošo aktieri Imantu Skrastiņu, kas Aivaru Šicu nosauca par vienu no naivajiem, Dieva dotajiem cilvēkiem, kas visu pasauli uztver ar bērna acīm, uzsverot, ka no mūziķa strāvoja gaišums un labestība, kaut gan viņš atradās nemitīgā darbībā. Aivara Šica pēdējais koncerts ar dziedošā aktiera Imanta Skrastiņa līdzdalību notika Ogres Tautas namā 1997. gada nogalē, nākamajā rītā, 14. decembrī mūziķis jau bija devies aizsaulē. Iespējams, smagā fiziskā slodze, neskaitāmas stundas no vietas cilājot un darbinot akordeonu, bija par smagu sirdij, un tagad Aivaru Šicu – komponistu, akordeonistu, tautsiņinstrumentālistu, ansambļu vadītāju, dziedātāju 75. jubilejā godinām ar viņa dziesmu „Dzirdi, Gauja” ar Anitas Novickas dzeju. Dziedās Andris Daņiļenko, 1992. gada ieskaņojums.