Griežaties dzirnaviņas

Daudz laimītes jāsamaļ,

Lai pietika visu gadu

Katru dienu dzīvojot!

Tā vēstīja latviešu tautasdziesma, un nu prom uz dzirnavām, tikai ne šeit, piesnigušajā Latvijā, bet gan tālajā, romantiskajā Parīzē, kur dzirnu rats griežas Mulenrūžā. Tur allaž skan mūzika, virmo dejas un līksmība, netrūkst skaistu meiteņu un šampanieša, un tas viss, tuvojoties gadumijai, sagaida arī operetes Jaungada koncertos „A Paris”. Tie notiks VEF kultūras pilī 26. un 27., kā arī 30. decembrī, dāvājot dzirkstošu svētku sajūtu, prieku un Vīnes operetes šarmu.

Klausītājus priecē Štrausu dinastijas komponistu šarmantā mūzika, programmā iekļauti ne tikai Johana Štrausa operešu hiti, kurus prieks dzirdēt atkal un atkal, bet arī muzikāli pārsteigumi ar franču šarmu komponistu Žaka Ofenbaha, Roberta Planketa un citu autoru skaņdarbos. Tos dziedās jauni un talantīgi operetes solisti Laura Purena, Anta Jankovska, Irma Pavāre, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris, kā arī viesmākslinieks, baritons Andrejs Krutojs no Šveices. Muzicēs Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā, un valdīs gadumijai raksturīgā balles gaisotne.

Bet tagad gan kāds apcerīgāks skaņdarbs, kura autors ir komponists, kurš gan nav sacerējis operetes, bet mūziklus un pat operas gan. Viņa vārds ir Zigmars Liepiņš, un mūziķis patlaban ir mūsu Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs, kas Baltajā namā ļāvis atgriezties arī operetei un šeit tapuši vairāki Liepiņa operu iestudējumi. Pirmais no tiem – opera „Parīzes Dievmātes katedrāle” tālajā 1997. gadā, un lai skan operas dalībnieku koris Liepiņa Ziemassvētku dziesmā ar Kaspara Dimitera vārdiem „Viņa zvaigzne”.