Sākot ar koncertu Jaunmoku pilī 21. decembrī, leģendārā latviešu grupa “Dakota” vēlas iepriecināt savus klausītājus ar pilnīgi jaunu Ziemassvētku koncertprogrammu “Ledus zieds”. „Dakotas” līderis Edvīns Zariņš uz skatuves ir jau kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, un koncertos skanēs viņa senās un nesenās dziesmas, arī pasaulē populāru Ziemassvētku dziesmu kaverversijas. Koncertprogrammu papildinās Edvīna dzejoļi, kas daudziem klausītājiem būs liels pārsteigums, un šoreiz izpaliks kovboju zābaki un kantrī noskaņas būs klusinātas. Valdīs mīlestība un dvēseles siltums, neskanēs „Kurtizāņu ugunskurs”, un koncertam Jaunmoku pilī sekos „Dakotas” priekšnesumi baznīcās Aizputē, Bauskā, Krimuldā, Rīgā, Lazdonā un citur.  Mūziķu vidū būs arī ģitārists Vīgants Murelis, par kuru šoreiz gribu pastāstīt sīkāk, jo sekos viņa sacerētas dziesmas atskaņojums.

Tāpat kā Edvīns Zariņš, arī Vīgants Murelis ir baušķenieks, kā var noprast pēc vārda un uzvārda, lietuvietis pēc tautības, beidzis Bauskas vidusskolu, kur pēdējos gados arī sāka aizrauties ar ģitārspēli. Vīgants iestājās Rīgas kultūras darbinieku tehnikumā, kur mācījās kordiriģēšanu, apguva flautas spēli. Pēc diviem mācību gadiem sekoja dienests armijā, par laimi netālu – Tallinā, kur izdevās spēlēt vietējā pūtēju ansamblī. Pēc armijas, atgriezies dzimtajā pusē, Murelis kļuva par Ceraukstes kolhoza ansambļa ģitāristu, vēlāk vadītāju. Tā kā interese par ģitāru bija liela, viņš iestājās Ļeņingradas, tagadējās Sanktpēterburgas privātajā džeza ģitārspēles skolā, un divus gadus cītīgi mācījās, brauca uz sesijām, kārtoja ieskaites. Apguvis mūzikas ābeci, Vīgants kļuva par ģitāristu Latvijas radio un TV estrādes orķestrī, kur strādāja dažus gadus.

Tad sekoja pauze, un mūziķis atzīst, ka kādu gadu par esot spēlējis altu bērēs, lai nopelnītu iztikai. Tad pajuka Bauskas „Dālderi”, un grupas dalībnieks Valdis Ozols izveidoja jaunu komandu, kuru nosauca „Variants”. Ansamblim pievienojās Vīgants, lai izveidotu programmu, nācās komponēt pašiem, un tolaik arī tapa vienīgie Mureļa sacerējumi. Tad nāca uzaicinājums kļūt par grupas „Sīpoli” dalībnieku, jo baušķenieku Niku Matvejevu ģitārists pazina jau kopš jaunības laikiem. Kad izjuka „Sīpoli”, nākamais solis bija jau grupa „Odis” ar blūzu repertuāru. Murelis spēlējis arī slavenajā Sopotas festivālā, kur „Odis” plūca laurus, taču prieki nebija ilgi. Sākās domstarpības, un savu ģitārista prasmi mūziķis lika lietā jau kopā ar Valdi Vanadziņu grupā „Dr. Bormentols”.

Vēl savā mūziķa biogrāfijā Vīgants Murelis ierakstījis sadarbību ar dziedātāju Igo koncertturnejā jau šajā gadsimtā, 2002. gadā pēc viņa ierosmes izveidota grupa „Juke Box”, kas vēl tagad nav saucama par izjukušu. Pirms 20 gadiem apguvis stīlģitāras spēli, Murelis ir neaizstājams mūsu kantri grupu lielajās koncertturnejās, par savējo šo lielisko ģitāristu sauc gan „Klaidonis”,  gan „Sestā jūdze”, gan, protams, „Dakota”. Kā Vīgants spēlē dzirdēsiet „Dakotas” Ziemassvētku koncertos, bet tagad atskats uz pagājušā gadsimta 80. gadu vidu, kad kopā ar grupu „Variants” tapa Vīganta Mureļa dziesmas „Zviedru vārti’ ieraksts, Olgas Lisovskas dzeja.