Manuprāt, neiekļūšana Saeimā deputātes amata kandidātei, dziedātājai un dziesmu autorei Ievai Akuraterei izvērtusies par veiksmi, jo kā gan citādi viņa spētu ar pienācīgu atdevi sagatavoties un piedalīties savas 60. jubilejas koncertos šoruden. Tiesa, jubileja tiek svinēta reizē ar komponistu Juri Kulakovu, kuram arī šopavasar apritēja apaļi 60. Tas ir tikai loģiski, jo kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem lielāko daļu Ievas hitu repertuāra veido tieši Kulakova skaņdarbi, un ne tikai tie, kas skanējuši grupas „Pērkons” koncertos. Arī jubilejas koncertos tandēms atgādina par dziesmu ciklu ar Veidenbauma dzeju ar dziesmu „Reiz zaļoja jaunība”, bet cita melodija ar Veidenbauma vārdiem – „Mīlestībā viļņo krūts” nāk no šāda paša nosaukuma kantātes.

Kopējais jubilejas virsraksts gan nāk no dziesmas ar Māra Melgalva dzeju – „Gandrīz tautasdziesma”, kas laikam apzīmē arī Ievas Akurateres un Jura Kulakova dziesmu popularitāti. Daudzi klausītāji tām noteikti dziedās līdzi, kaut gan koncertu pirmā daļa atvēlēta arī mazāk zināmai mūzikai. Piedaloties grupai „Pērkons”, tiks atskaņotas dziesmas „Mūžs”, „Liepiņa, māsiņa”, „Dzīves pulkstens”, „Lampas un zvaigznes”, „Vanags”, „Baletomānija” un citas. Otrajā daļā – „Pērkona” lielākie grāvēji  „Labu vakar”, „Sapumpurots zars”, „Zaļā dziesma”, „Actiņas”, „Slidotava”, „Gandrīz tautasdziesma”. „Ballīte” un tā tālāk.

Tuvākais Ievas un Jura 60. jubilejas koncerts notiks 2. decembrī Alūksnē, bet jau 5. decembrī klajā nāks Akurateres jaunu ieskaņojumu albums, kas tapis sadarbībā ar ģitāristu un komponistu Aivaru Hermani. Albums „Vēlēšanās” tiks prezentēts ar koncertu mūzikas namā „Daile”, un šī būs dziļi dvēseliska un intīma mūzika, savukārt otrajā daļā Akuratere cels priekšā sava solorepertuāra populārākos skaņdarbus. Bet tagad piemirsta grupas „Pērkons” dziesma no 1989. gada, kad Juris Kulakovs bija aizrāvies ar Anšlava Eglīša daiļradi. Gandrīz kā ieskaņa pirmajai Adventei skanēs dziesma „Laimes lējējam”