Visu gadu daudzinām Latvijas simtgadi, kura būs klāt jau pavisam drīz, tad nu kāda patriotiska dziesma no seniem laikiem jūs priecēs arī šajā stundā. Tie būs Brāļi Ošlapiņi, kuru jocīgās balsis savienosies melodijā „Latvijā ir dzīve jauka”.

Līdzīgi slavenajiem kuplejistiem Brāļiem Laiviniekiem, kuri nebija brāļi, arī Ošlapiņus nesaistīja radniecība. Jānis Roberts Lazdiņš ar Jāni Reinholdu ar iesauku Dzintarnieks „sabrāļojās” pagājušā gadsimta 20. gadu vidū, kad galvaspilsētā Rīgā deva pirmos muzikālos priekšnesumus kā asprātīgi satīriķi. Rīgas jeb Solomonska cirka afišā viņi pieteikti kā klauni – Ošlapiņi vispirms izstāstīja skeču par kādu aktualitāti vai sadzīves situāciju un tad to apdziedāja kuplejā. Jānis Roberts Lazdiņš kādu laiku darbojies uz Nacionālā teātra skatuves, Jānis Reinholds bija satīriskā žurnāla „Svari” literārās daļas vadītājs. Savus sacerējumus un feļetonus, viņš parakstīja kā Ventiņu Vents vai Trakā Dore, ar pseidonīmu „Jānis Dzintarnieks” izdotas sešas viņa komēdiju grāmatas.

Ošlapiņi uzstājās cirkā, kinoteātru divertismentos, taču viņu darbošanās nebija ilga. 1933. gadā mūžībā aizsaukts Jānis Dzintarnieks, un nekrologā norādīts, ka nelaiķis piedalījies pasaules karā, kur vairākas reizes ievainots, cīnījies Latvijas atbrīvošanas karā kā virsnieks, vadījis partizāņu cīņu Bermonta aizmugurē. Vien iestājoties miera apstākļiem nodevies savam daudzpusīgam talantam, kas izpaudās literāri, muzikāli un aktieriski. Tad nu pieminēsim Brāļus Ošlapiņus, kas, kā izrādās, bija ne tikai āksti, bet arī patrioti, skanot dziesmiņai „Latvijā ir dzīve jauka” no fabrikas Bellacord Ellectro skaņuplates.