Dziedātājs un dziesmu autors, taustiņinstrumentālists, grupas Elpa mūziķis Jānis Logins bija ļoti korekts, iekšēji inteliģents cilvēks, kurā mūzika dzīvoja jau kopš bērnības. 1961. gada 14. februārī Gaujienas Zeltiņos dzimušais Jānis kopā ar māsu Anitu mācījās Alūksnes mūzikas skolā, viņš spēlēja klavieres, taču, nonācis Rīgā, Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā drīz vien no pianistiem pārcēlās uz kordiriģentiem. Jau padsmitnieka gados tapušas pirmās dziesmas, Logins iepazinās ar Juri Kulakovu, abi kaut ko kopā uzspēlēja, un sākās Jāņa aizraušanās ar rokmūziku. Un ne jau lipīgām dziesmiņām, bet nopietnām, sarežģītām kompozīcijām, kuras iespaidoja tādas grupas kā Genesis un Jethro Thul. "Šī mūzika lielai daļai mūsu republikas klausītāju var likties neierasta, jo tajā atspoguļojas patstāvīgi jaunrades meklējumi: ansambļa dalībnieki neatdarina mūsu labākās grupas un arī neiztop lētai publikas gaumei." Tā par ansambļa Elpa dziesmām rakstīja laikraksts Padomju Jaunatne 1986. gadā.

Elpas dibinātājs gan bija Valdis Rundzāns, ar kuru Jānis Logins iepazinās Daugavpilī – pēc mūzikas vidusskolas beigšanas viņš nepalika studēt konservatorijā, bet devās uz Daugavpils pedagoģiskā institūta mūzikas nodaļu. Un, protams, atrada domubiedrus, ar kuriem kopā muzicēt. Vienubrīd Jānim bijusi pašam sava grupa Halogēns, taču tad viņš 1985. gadā pievienojās Rundzānam un Elpa, lai paliktu tur turpmākos 10 gadus. Tapa vairāki apjomīgi dziesmu cikli, komponēja gan Logins, gan Rundzāns, 1986. gada Mikrofona aptaujā Elpa kļuva par labākajiem debitantiem un augstas vietas ieguva Logina Senā dziesma un Rundzāna Ezers. Dauvapilieši ar koncertiem ceļoja pa visu Latviju, arī ārpus tās, taču 90. gadu sākumā interese par tik nopietnu mūziku saruka. Taču Jāņa Logina skaņraža darbība neapsīka, viņš sacerēja dziesmas arī pats ar saviem vārdiem, un par mūziķa mūža darbu kļuva kantāte Ticība ar Leonīda Breikša dzeju. Tās pirmatskaņojums notika 1992. gadā Rīgā, togad Elpa svinēja arī savu 10 gadu jubileju, un koncerts Daugavpilī kļuva par pēdējo šajā sastāvā.

Dzīves pēdējos gados Jānis Logins bija Daugavpils Pedagoģiskās universitātes mācībspēks. Viņš turpināja komponēt, pāris Logina dziesmu iedziedājis arī Radio bērnu vokālais ansamblis Dzeguzīte, bija sapnis par dziesmu albuma Gaiša melanholija izdošanu. Taču melanholija izrādījās tumša un nepārvarama, 1995. gada 5. jūlijā Jānis Logins aizgāja no dzīves, - tolaik viņam bija tikai 34 gadi, palika sieva un divas meitas. 14. februārī Jānim būtu 55 – viņa jubileju Latvijas radio 2 godinājām jau vakar, un arī šovakar dzirdēsiet kādu Jāņa Logina sacerējumu. Tā būs mūža nogalē, 1993. gadā tapusī dziesma Īstie valdnieki ar Marijas Andžānes vārdiem.