Jau ierasts, ka gada nogalē Latvijas teātri skatītājus ielūdz nevis uz nopietnām izrādēm, bet gan saviļņojošiem koncertiem, kuros savu dziedātprasmi rāda aktieri un lietā tiek likts visdažādākais repertuārs. Nacionālais teātris savam Gadumijas koncertam par režisoru aicinājis Tomu Treini un par devīzi kļuvusi mīlestības tēma. Atlasītas dziesmas no latviešu un ārzemju melodiju krājumiem, pārstāvot gan Frenka Sinatras un Elvisa Preslija repertuāru, gan pašmāju autoru – Raimonda Paula un Jāņa Lūsēna daiļradi.

Par skaņdarbu aranžējumiem gādā komponists Jēkabs Jančevskis, un viņš sapulcējis 10 profesionālus mūziķus, kuru skaitā stīgu kvartets, džeza un akadēmiskā žanra pārstāvji, kā arī pats Jančevskis pie klavierēm. Skaidrs, ka dziedātāju pulkā būs Jēkaba mamma Zane Jančevska, kā arī Daiga Gaismiņa un Mārcis Maņjakovs, un mūsu pieredzējušie skatuves mākslinieki Dace Bonāte, Voldemārs Šoriņš un Ģirts Jakovļevs, kas skandēs dziesmu „Laba, laba dzīvošana” no Harija Spanovska repertuāra. Tiks pārstāvēta arī Nacionālā teātra aktiera Jura Hirša daiļrade, varbūt kāds vēl nezina, ka Juris ne tikai dzied, bet arī pats sacer dziesmas.

Koncertā piedalīsies arī jaunās aktieru paaudzes trio Kārlis Reijers, Raimonds Celms un Madara Botmane, un visiem vokālo sniegumu jau palīdz slīpēt pieredzējušais Andris Daņiļenko. Gadumijas koncerti Nacionālajā teātrī notiks no 21. decembra līdz gada beigām, izņemot 31. datumu, kas, protams, būs atpūtas diena, un tā kā aktieru sniegumā nedzirdēsiet varbūt gaidītās Ziemassvētku un ziemas dziesmas, tad šovakar viena no tām – Leonīda Tarnovska dziesma „Sniegpārslas virpuļo” Jāņa Sildega aranžējumā, 1977. gada ieskaņojumā dziedās vokālais kvartets „4+4” .