Novembris tuvojas izskaņai, klāt decembris un līdz ar to arī kāda ļoti nozīmīga jubileja mūsu populārās mūzikas vēsturē. 55. jubileja svinama karavīru ansamblim „Zvaigznīte”, - mūsu jauno kadru kalvei, vienlaikus glābiņam muzikālajiem latviešu puišiem, kam palaimējās palikt Rīgā un muzicēt „Zvaigznītē”. Oficiālā ansambļa jubileja ir 1. decembris, jo tieši šajā dienā 1963. gadā kopā sanāca pirmais sastāvs no toreizējā iesaukuma puišiem, pie instrumentiem gan viņi varēja ķerties tikai 1964. gada janvārī…

Doma par ansambļa dibināšanu karaspēka daļā Numur 01588 jeb celtnieku bataljonā, tautā vienkārši sauktā par strojbatu, dzima  tā komandierim, pulkvedim Iļjam Petrovam, tās pamatā bija Petrova tikšanās ar jau tolaik populāro, jauno dziedātāju Ojāru Grinbergu, kas dziedāja arī toreizējā restorānā „Tallina”. Pulkvedis Grinbergam ierosinājis dienēt pie viņa, lai tik savācot cilvēkus orķestrim un varēšot dziedāt karavīru ansamblī. Grinbergam talkā nāca tagad slavens kordiriģents, tolaik pazīstams saksofonists Jānis Zirnis, viņiem sekoja citi latviešu mūziķi, aktieri un citu profesiju pārstāvji – nav pilnīgi precīzu aprēķinu, cik viņu kopā bijis, varētu būt apmēram 250, kas savu vārdu mūzikas vēsturē ierakstījuši zelta burtiem.

Piemēram, veselas 4 reizes Zvaigznīte uzvarējusi ansambļu konkurencē festivālā Liepājas dzintars, bet 1967. gada Tallinas džeza festivālā tika iegūts laureāta diploms un poļu žurnāla „Jazz” speciālbalva. Tāpat par lielu notikumu kļuva Zvaigznītes radītais Latviešu strēlnieku dziesmu cikls 1984. gadā, pirms tam tieši „Zvaigznītē” Zigmara Liepiņa vadībā savu balsi atrada Imants Vanzovičs, un, piemēram, veseli 4 „Menueta” mūziķu savulaik darbojušies „Zvaigznītē”, tāpat kā grupa „Vaidava” pilnā sastāvā.

Katrs no Zvaigznītes muzikālajiem vadītājiem savas darbošanās laikā atrada arvien jaunas muzikālās izpausmes,vadītāju godā pabijuši Uldis Stabulnieks, Gunārs Freidenfelds, Ivars Kraucis, Zigmunds Lorencs, Juris Sējāns, Zigmars Liepiņš, Jānis Porietis, Jānis Losevs, Juris Trasūns, Uģis Prauliņš, Aigars Grauba, Dainis Virga un citi, par pēdējo laimējās kļūt Jānim Lācim, tagadējam Latvijas radio datornodaļas vadošajam speciālistam.

Zīmīgi, ka „Zvaigznītes” pēdējais koncerts notika 1989. gada Uzvaras svētkos – 9.maijā, kas arī pielika punktu leģendārās augstskolas pastāvēšanai. Bija paredzēts, ka Lācis savas pilnvaras nodos slavenajam Normunda Jakušonokam, taču šis iesaukums nenotika un līdz ar padomju armijas izvešanu beidzās latviešu karavīru ansambļa vēsture, kura mērāma teju 30 gadu garumā, tātad, kopš 1963. gada 1. decembra. Pirms 5 gadiem „Zvaigznītes”  pirmo gadu mūziķi vēl sapulcējās uz skaistām svinībām Siguldas kultūras namā, vēl klātesot Ojāram Grinbergam, taču viņu rindas kļūst retākas, un kāda īpaša koncerta šogad gan laikam nebūs. Bet nu atskats uz tālo 1967. gadu, kad Liepājas dzintarā „Zvaigznīte” uzvaru svinēja, pateicoties filmas „Elpojiet dziļi” dziesmu atskaņojumam kopā ar Paulu Butkēviču, taču šīs melodijas jau esat dzirdējuši. Tad nu ieklausieties Ulda Stabulnieka vadītā „Zvaigznītes” džeza kvarteta priekšnesumā, kas skanēja Tallinas džeza festivālā 1967. gada maijā – "Īss valsis", jeb imrpfovizācija par latviešu tautasdziesmu tēmām, kopā ar Uldi muzicē trompetists Gunārs Rozenbergs, basists Valdis Eglītis un bundzinieks Dzintars Beķeris.