Dziedātājs un dziesmu autors Jānis Moisejs saka lielu paldies vecākiem, kas aizsūtīja viņu uz mūzikas skolu, sevišķi mammai, kas mudināja spēlēt klavieres, jo tā varētu iepatikties ikvienai meitenei. Neilgi pirms savas 35. jubilejas Jānis izdevis otro soloalbumu „Laime kabatā”, kurā skan 18 dziesmas, to vidū arī aptaujā „Latvijas Sirdsdziesma” panākumus guvušās dziesmas „Mēnestiņš”, „Mātei” un citas. Lielākā daļa no tām – paša komponētas, un Jānis vairs nevar iztēloties savu dzīvi bez mūzikas, kas kļuvusi par viņa otro profesiju līdztekus ekonomikai.

„Kā puika apmeklēju vakara nodarbības Rīgas Doma kora skolas zēnu kora klasē. Paralēli tiku vests arī uz basketbola nodarbībām, bet nebija īsti prātīgi ar izsistiem pirkstiem spēlēt gammas. Tad kādu laiku vairāk pievērsos sportam.”

Kā saspēles vadītājs basketbolā Moisejs izcīnījis arī zelta medaļas, un ritmu viņa arsenālā iedeva arī tautas deju nodarbības Rīgas 2. vidusskolā. Vidējās izglītības diplomu Jānis ieguva 1. ģimnāzijā, savukārt interese par latviešu estrāde dzima ģimenes saietos. Tomēr viņš izraudzījās studēt Rīgas Ekonomikas augstskolā, pēc tam mācības turpināja Šveicē.

„Pēc balss lūzuma sapratu, ka jāsāk dziedāt – iestājos Arņa Medņa studijā, kur man dziedāt mācīja Ance Krauze. Tur radās pirmās sadarbības ar dažādiem mūziķiem, dziedāju fonā Chilli. Nākamais solis bija Mūzikas akadēmija pie Arvīda Lustes, kas varēja beigties ar operu. Laikam esmu plaša spektra baritons, un bel canto man ir ļoti palīdzējis balss plašumam un skanējumam.”

Sekoja mīlestības etaps pret džezu, 1. ģimnāzijā Jānis iesaistījās puišu grupā „Just Taste It” – Moisejs devās apgūt džezu Denisa Paškēviča studijā, kur attīstīja arī improvizācijas prasmi.

„Man patīk veidot savas harmonijas un melodijas, un mans mūzikas izglītības ceļš ir salīdzinoši alternatīvs.”

Tad orķestru koncertā Rīgas 6. vidusskolā septiņpadsmitgadīgā Jāņa Moiseja balsi ievēroja Raimonds Pauls. 2007. gadā izdots albums „Pasaule ir skaista”, kurā Jānis dziedāja duetus ar Lieni Šomasi, albumu pavadīja apjomīga koncertturneja.

„Mācījos arī dziedāšanu pie Ingas Bērziņas un kādā vokālajā nodarbībā teica, ka būtu labi, ka mani Maestro atrastu, un tā arī notika. Iekļuvu arī Sony Jazz Stage konkursa finālā.”

Divus gadus vēlāk sekoja jau Moiseja soloalbums „Šķiršanās blūzs” ar latviešu estrādes pērļu koverversijām. Taču, ja sākumā viņam likās, ka jādzied lielu komponistu dziesmas, tad ar laiku Jānis sāka komponēt pats. Sākums bija mīlestība pret dzeju – Ojārs Vācietis, Jānis Peters un citi:

„Dzeju man patika lasīt, sapratu, kā veidojas struktūras, izlasīju arī grāmatu par dzejas teoriju. Otrs impulss bija mīlestība pret džezu un improvizācija. Trešais iemesls ir mīlestība pret improvizāciju, trīs gadus biju Rīgas improvizācijas teātra aktieris.”

Izrādēs Moisejs pēc publikas izvēles improvizēja jaunas dziesmas, un pa trim gadiem viņš sacerējis pāris tūkstošus dziesmu, līdz ar to saprata, kas patīk klausītājiem. Kas zina, varbūt viņš kādreiz sacerēs grāmatu par to, kādai jābūt dziesmai, bet pagaidām savas atziņas Jānis Moisejs izpaudis savos sacerējumos, sakot ar „Mīlēšu tevi” duetā ar Lieni Šomasi:

„Toreiz man vaicāja, vai Maestro mums sacerējis šo dziesmu. Biju izbrīnīts, ka sanācis tik labi”.

Jau tagad dziedātājs izsludinājis savu 35. jubilejas lielkoncertu 2023. gada 1. februārī VEF kultūras pilī, kur viesu vidū droši vien būs arī Liene Šomase. Savukārt jaunajā albumā Jānim piebalso Ieva Sutugova, Dināra Rudāne un Elīna Gluzunova, pasvītrojot Moiseja skaņdarbu daudzkrāsainību.

Jaunas dziesmas Jānim parasti rodas pēc ceļojumiem, citu kultūru iespaidiem. Aiz albumā "Laime kabatā"  ietvariem jau tā palikusi virkne kompozīciju, bet drīzumā Moisejs pievērsīsies bērnu dziesmām:

„Mana sieva Rita vada vokālo studiju ar nosaukumu „Talantu ligzda”, un viņa palūdza uzrakstīt dziesmas bērniem, kuru tur ir jau ap simts.”